به گزارش برنا؛ علی اصغر بیات، رئیس کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی گفت: متناسب سازی حقوق بازنشستگان از مطالبات و خواسته‌های چندین ساله آنان است که در سال گذشته محقق شد و در ابتدای سال جاری نیز مرحله دوم و تکمیلی آن به خوبی اجرا شد.

او با تشکر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای تصویب پرداخت ۸۹ هزار میلیارد تومان از دیون دولت به سازمان تأمین اجتماعی در بودجه سال ۱۴۰۰ گفت: صدور احکام متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان خبری خوش است و تلاش مجموعه کانون‌های بازنشستگان به نتیجه رسید. رضایتمندی امروز بازنشستگان نتیجه مصوبه مجلس و پیگیری‌ها و تلاش‌های مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی و همکاران ایشان است.

رئیس کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی از برگزاری جلسات متعدد و پیگیری فراوان کانون‌های بازنشستگان برای اتخاذ بهترین و موثرترین سازوکار برای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان خبرداد و افزود: از فروردین ماه برای صدور احکام بازنشستگان پیگیری شد و سناریوهای متعددی درباره نحوه اجرای متناسب سازی بررسی شد.

او ادامه داد: برای اقشار گوناگون بازنشستگان مثل بازنشستگان مشاغل سخت و زیان آور، بازنشستگانی که در سال‌های اخیر بازنشسته شده‌اند و همچنین بازنشستگانی که در سنوات و دهه‌های گذشته به بازنشستگی رسیده‌اند، به صورت جداگانه و تخصصی بحث و تبادل نظر صورت گرفت و در نهایت با همکاری و مساعدت مدیریت و تیم کارشناسی سازمان تأمین اجتماعی بهترین تصمیم ممکن برای جلب رضایت و ارتقاء حقوق تمامی گروه‌های مستمری‌بگیران اتخاذ شد.

علی دهقان کیا، رئیس کانون بازنشستگان تهران نیز اجرای مرحله دوم متناسب سازی که در احکام بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی اعمال شد را نویدی خوش برای تمامی بازنشستگان عنوان کرد و گفت: با تلاش و هماهنگی خوب اعضای کانون عالی بازنشستگان و مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی و تیمشان، اتفاقی که در افزایش حقوق فروردین ماه بازنشستگان افتاد و نگرانی هایی را ایجاد کرد، مرتفع شد و با افزایشی که در احکام جدید اعمال شد، خبر خوشی برای بازنشستگان سایر سطوح به ارمغان آورد.

او ادامه داد: چنانچه این ۵۰درصد افزایش لحاظ نمی شد، بازنشستگان سال های ۹۹ و ماقبل آن، در متناسب سازی مرحله دوم سهم چندانی نمی داشتند.

دهقان کیا با بیان اینکه با این افزایش، نظر اعضای کانون عالی بازنشستگان تامین شد، گفت: این اتفاق نتیجه حدود ۴۰ سال گذشته بود که باعث نگرانی و دغدغه بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی شده بود که توانستیم با این میزان افزایش، حداقل بگیران از شاغلین کمتر نباشند و سایر سطوح نیز،  کمتر از ۵۰درصد افزایش نداشته باشند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: