به گزارش برنا؛ مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس کشور در خصوص آخرین اخبار معدنچیان مبحوس در معدن طزره دامغان گفت: نزدیک به ۸۵ ساعت است که دو نفر از معدن چیان زیر آوار مدفون شده اند این افراد دو جوان ۳۰ و ۳۵ ساله هستند.

او افزود: ۲۴ ساعته برای نجات این افراد تلاش می‌شود و اقدامات آواربرداری در حال انجام است.

خالدی تصریح کرد: از طریق مجاری اکسیژن به داخل معدن فرستاده می‌شود هنور همه امیدوار هستیم که این افراد نجات پیدا کنند.

سخنگوی اورژانس کشور ادامه داد: یکی از همکاران اورژانس در محل مستقر بوده و در حال رصد وضعیت است زیرا طبیعتا بسیاری از افرادی در حال امداد رسانی و تخلیه آوار هستند دچار مصدومیت های جزئی می‌شوند و توسط نیروهای اورژانس محل مداوا می‌شوند.

خالدی بیان کرد: تا این لحطه خبر جدید از شرایط این دو نفر گزارش نشده اما تا آخرین زمانی که نتیجه کار مشخص شود نیروهای اورژانس در محل خواهند ماند و آمبولانس هوای اورژانس سمنان در حالت آماده باش بود که در صورت نیاز معدنچیان را به مراکز درمانی انتقال دهد.

گفتنی است، حادثه معدن زغال سنگ در حدود ساعت ١٢ ظهر روز شنبه ١١ اردیبهشت ماه در تونل شماره ٤٢ معدن بزرگ طزره از معادن چهارگانه شرکت زغال سنگ البرز شرقی در کارگاه استخراج k ١٣ پیشرو، هنگام استخراج و به دلیل ریزش ناگهانی سقف کارگاه رخ داد که در این حادثه ۲ نفر کارگر پیمانکاری شرکت به نام‌های میلاد روشنائی و سید اصغر افضلی دچار حادثه و محبوس شده اند. 

خبرنگار: صبا شیرمحمدی

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: