راهکار حل مشکلات تحول در آموزش است

راهکار حل مشکلات تحول در آموزش است

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به این که بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی نگاه عمیقی به آموزش و پرورش داشتند، گفت: موفقیت‌های جامعه بدون توجه به آموزش و پرورش پایدار نخواهد بود.

به گزارش برنا؛ ایام سالروز رحلت حضرت امام خمینی (رحمت الله علیه) و قیام پانزده خرداد، محسن حاجی میرزایی، در دیدار با حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی، با تسلیت سالروز ارتحال بنیانگدار کبیر انقلاب، اظهار کرد: حضرت امام (ره)، حق بزرگی به جامعه دارد و با قیامش چشم جهانیان را بر روی حقایق بسیاری گشود و افق‌های بلندی را در مسیر ملت‌ها نمایان کرد.

او با تأکید بر تلاش برای استمرار راه حضرت امام (ره) و حفظ ارزش‌های انقلاب افزود: مدافع اندیشه‌ها و آرمان‌های امام خواهیم بود و برای تحقق اهدافش، تمام سعی خود را به کار خواهیم گرفت، زیرا تعلیم و تربیت در انقلاب اسلامی، جایگاه بزرگی داشته و دارد.

حاجی میرزایی با اشاره به سخنی از حضرت امام (ره) در پانزدهم خرداد که فرمودند: «یاران من در گهواره هستند.» و «امید من به دبستانی هاست.»، تصریح کرد: نگاه بنیانگذار انقلاب به آموزش و پرورش، نگاه بسیار عمیقی بود و این نگاه جایگاه رفیعی در انقلاب داشت. ایشان معتقد بودند، استمرار دهنده و قوام دهنده انقلاب، نسل جدید هستند و امروز این موضوع آشکارشده است.

او ادامه داد: برای ساختن آینده‌ای متفاوت، موثرترین و مهم‌ترین مسیر، تعلیم و تربیت است، اکنون که از سیطره رسانه‌ها و فضای مجازی صحبت می‌شود و همه هنر این فضا، تغذیه کننده چشم و گوش افراد است. آموزش و پرورش طی ۱۲سال روی افراد سرمایه گذاری می‌کند و شخصیت و هویت آن‌ها را می‌سازد لذا اگر جامعه از نظام تعلیم و تربیت غافل باشد ممکن است به توفیقاتی دست یابد، اما این موفقیت‌ها پایدار نخواهد بود.

وزیر آموزش و پرورش، پایدار‌ترین توفیق را، تحول در نظام یادگیری و تربیت انسان ها، برشمرد و عنوان کرد: اهدای ۳۶هزار دانش آموز شهید و ۵هزار معلم شهید به انقلاب، نشان از به دوش کشیدن بار انقلاب و دفاع مقدس، توسط نظام تعلیم و تربیت است و این تعداد شهید یک پنجم کل شهدای جنگ تحمیلی را شامل می‌شوند، لذا معلمان و دانش آموزان در قبل و بعد از انقلاب همواره در عرصه‌های مختلف نقش آفرین بودند.

او با اشاره به موضوع انتخابات پیش رو، اظهار کرد: هرچند اغلب کاندیدای ریاست جمهوری از حل مشکلات اقتصادی سخن می‌گویند، لزوما راه حل مسائل از جنس همان مسائل نیست بلکه ریشه در تحول در نظام یادگیری و آموزش است.

عضو کابینه تدبیر و امید خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی برای ساختن فرهنگی غنی و استمرار حیاتش، باید توجه بیشتری به نظام تعلیم و تربیت داشته باشد، آموزش و پرورش نیز تلاش کرده است در سال‌های اخیر اندیشه‌های حضرت امام (ره) را در کتاب‌های درسی اشاعه دهد.

او اضافه کرد: امیدواریم با توجه به اهداف رهبر کبیر انقلاب، آینده‌ای درخشان برای جامعه رقم بخورد.

او با تشریح قابلیت‌های شبکه شاد، تصریح کرد: شبکه شاد علاوه بر قابلیت‌های آموزشی، در شرایط کرو، نطام تعلیم و تربیت را از تزلزل رهایی بخشید و عوامل تربیتی، از جمله دانش آموز، معلم، مدرسه و خانواده را به یکدیگر پیوند داد.

وزیر آموزش و پرورش از انجام بیش از سیصد هزار ارتباط زنده در شبکه شاد خبر داد و افزود: امروز می‌توانیم با بیش از ۸۰هزار مدیر مدرسه به طور همزمان و مستقیم ارتباط داشته باشیم که از قابلیت‌های ویژه شبکه شاد است و برای اولین بار این کار در آموزش و پرورش صورت می‌گیرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اجتماعی

    اخبار برگزیده