به گزارش برنا؛ علی خاکی صدیق، معاون آموزشی وزارت علوم در برنامه «گفتگوی علمی» شروط بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها در سال 1400 را تشریح کرد.

خاکی صدیق اظهار کرد: تمام تلاش ما برای مهر1400 این است که پس از سه ترم آموزش الکترونیکی به سمت آموزش حضوری برویم.

او تصریح کرد: سلامتی اساتید و دانشجویان در اولویت است و رایزنی‌هایی برای هموار کردن شرایط حضور دانشجویان در دانشگاه انجام شده است.

خاکی صدیق با بیان اینکه در وزارت علوم، شرایط بازگشایی در شرایط بیماری به صورت تخصصی بررسی شده است، ادامه داد: اولویت اول سلامتی است و آغاز آموزش حضوری به معنای آوردن همه دانشجویان به دانشگاه نیست بلکه برای حضور آنها، اولویت‌بندی می شود و مشروط به آن است که واکسیناسیون انجام شده باشد.

او با بیان اینکه هیچ اجباری از سوی وزارت علوم به وزارت بهداشت برای بازگشایی دانشگاه‌ها وجود نداشته است، تصریح کرد: تعطیلی مطلق آموزش تا زمانی که یک بیمار کرونایی در کشور نباشد، لطمه‌هایی را به نظام آموزشی خواهد زد.

معاون آموزشی وزیر علوم اظهار کرد: در هر حال نمی‌توانیم در مهر 1400 مانند قبل از اسفند 1398 پذیرای همه دانشجویان باشیم.

او با اشاره به کارگروه‌های تخصصی متشکل از اعضای وزارت علوم و بهداشت برای بررسی بازگشایی دانشگاه‌ها، خاطرنشان کرد: در شرایط بیماری نمی‌توان برای مهر 1400 با اطمینان سخن گفت و بستگی به شرایط کشور در اواخر شهریور دارد اما نباید رفع تکلیف کنیم و باید تلاش خود را به کار گیریم.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: