به گزارش برنا؛  سردار " حسین رحیمی"، فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اجرای طرح برخورد ضربتی با سارقان، گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت مسلحانه توسط سارقان شرور در پایتخت، طرح برخورد با سارقان مسلح به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس پایتخت قرار گرفت.

او با اشاره به اینکه تیم های گشت ضربت خودرویی و موتوری در نقاط مختلف شهر مستقر هستند تا در صورت وقوع هرگونه حادثه پلیسی به سرعت واکنش لازم را انجام دهند، افزود: در این رابطه عوامل گشت کلانتری قلهک در پی مشکوک شدن به سرنشینان یک دستگاه موتور سیکلت که دارای پلاک مخدوش بود، برای بررسی صحنه، اقدام، که این افراد به محض مشاهده ماموران با سرعت و در خلاف جهت حرکت خودروها اقدام به فرار می کنند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ ادامه داد: مجرمان که با خود سلاح به همراه داشتند به سمت ماموران اقدام به تیراندازی کرده که در ادامه ماموران لاستیک موتور سیکلت مجرمان را هدف قرار داده و  سارقان را متوقف و دستگیر کردند.

او افزود: در بررسی سوابق این مجرمان مشخص شد که یکی از آنان دارای 24 فقره سابقه سرقت، شرارت و... می باشد و همچنین همدست او نیز دارای سوابق متعدد است.

این مقام ارشد انتظامی اضافه کرد: در اجرای طرح برخورد ضربتی با سارقان کیف قاپ و سارقان منزل، عوامل ضربتی کلانتری ولنجک، پس از مشاهده رفتار مشکوک فردی که با ماسک در حال زاغ زنی مراجعین یکی از اماکن تجاری و همچنین همدست او با موتور سیکلت روشن که دارای پلاک مخدوش بود در کنار او انتظار می کشید؛ به بررسی موضوع پرداختند، که این افراد نیز به محض مشاهده ماموران به سرعت از محل متواری می شوند.

 سردار رحیمی  اظهار کرد: متهمان با سرعت عمل و پیگیری های مجدانه ماموران کلانتری ولنجک پس از دقایقی تعقیب و گریز  متوقف و دستگیر شدند که در بررسی های انجام شده از متهمان، یک قبضه سلاح کمری کشف شد.

او با اشاره به اینکه در این عملیات یکی از سارقین که سلاح به همراه داشت از ناحیه پا هدف گلوله پلیس قرار گرفت، افزود: در بررسی های صورت گرفته مشخص شد این سارقان نیز دارای سوابق متعدد سرقت و شرارت می باشند.

سردار رحیمی خاطرنشان کرد: طرح برخورد با جرائم خشن به صورت ویژه در دستور کار ماموران کلانتری ها و گشت های یگان امداد قرار دارد و هرگز اجازه نخواهیم داد که سارقان با آسودگی خاطر مرتکب اعمال مجرمانه شوند.

رئیس پلیس تهران با قدردانی از دستگاه قضا در برخورد مقتدرانه با مجرمان جرائم خشن، عنوان داشت: به طور حتم صدور احکام بازدارنده می تواند تاثیر بسزایی در تنبیه مجرمان و خلافکاران داشته باشد.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: