زنبورعسلی که به جای شهد، گوشت می‌خورد! + فیلم

زنبورعسلی که به جای شهد، گوشت می‌خورد! + فیلم

زیست شناسان وقتی نوعی زنبور را در کاستاریکا کشف کردند که به جای شهد گوشت می‌خورد، شگفت زده شدند.

به گزارش برنا؛ اغلب فکر می‌کنیم زنبور فقط شهد گل‌ها را می‌مکد، اما یکی از عجیب‌ترین زنبور‌ها را در این فیلم مشاهده کنید. عجیب‌ترین چیز این است که زنبور‌های لاشخور قادر به تولید عسل با طعم شیرین هستند. این زنبور‌ها به دلیل رقابت شدید در طبیعت بر سر شیرهٔ گیاهان ناچار به تغییر ذائقه و استفاده از منابع غذایی غیرگیاهی شده‌اند.

زیست شناسان وقتی نوعی زنبور را در کاستاریکا کشف کردند که به جای شهد گوشت می‌خورد، شگفت زده شدند. عجیب‌ترین چیز این است که این زنبور‌ها قادر به تولید عسل با طعم شیرین هستند.

بیشتر اوقات از زنبور‌ها به‌عنوان گونه‌های آسیب‌پذیر و در معرض خطر در طبیعت حرف می‌زنیم، اما این زنبور‌های "لاشخور" در کاستاریکا با آن زنبور‌های تپل که در باغچه‌ها می‌بینیم زمین تا آسمان فرق دارند. دندان این زنبور‌های بدون نیش از خانوادهٔ تریگونا طوری تکامل پیدا کرده است که می‌توانند گوشت را بجوند.

تولید باکتری در زنبور گوشتخوار

به‌علاوه در طول زمان، نوعی باکتری در بدن‌شان به‌وجود آمده است که می‌تواند غذا‌های غیرگیاهی مثل مرغ را هضم کند. گروهی از کارشناسان دانشگاه کالیفرنیا، ریورساید (یوسی‌آر) بر این باورند که این زنبور‌ها به دلیل رقابت شدید در طبیعت بر سر شیرهٔ گیاهان ناچار به تغییر ذائقه و استفاده از منابع غذایی غیرگیاهی شده‌اند. زنبور‌های لاشخور با اینکه نمی‌توانند نیش بزنند، اما می‌توانند به انسان صدمه بزنند، چون جای گاز آن‌ها تاول دردناکی به‌جا می‌گذارد. البته این زنبور‌ها عسل هم تولید می‌کنند که به گفته کارشناسان، شیرین و خوشمزه است.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

نظر شما

پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی

مهمترین اخبار

آخرین اخبار اجتماعی

اخبار برگزیده