به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس کشور، با تاکید بر خانه نشینی و نرفتن به سفرهای نوروزی گفت: هموطنان با رعایت موارد بهداشتى، در منزل ماندن و پرهیز از سفرهاى نوروزی، به سلامت خود و عزیزان‌شان اهمیت داده و بار سنگینى را از دوش پرسنل حوزه سلامت برداشته‌اند.

او در ادامه به خدمات سازمان اورژانس کشور در زمان شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و توضیح داد: هفته‌هاست که ویروس کرونا شیوع پیدا کرده و حوزه سلامت اعم از اورژانس پیش بیمارستانى، بهداشت و درمان از روز اول درگیر معالجه و انتقال بیماران مبتلا به بیمارى کووید ١٩ بودند و پرسنل اورژانس در خط اول مبارزه با کرونا بیشترین خطر ابتلا به این ویروس را دارند.

خالدى با تاکید بر مقابله با ویروس کرونا به رعایت بهداشت فردى و فاصله امن با افراد اشاره کرد و گفت: رعایت بهداشت فردى از قبیل استفاده از ماسک، دستکش و مایع ضدعفونى براى دست‌ها و سطوح و همچنین رعایت فاصله یک و نیم تا ٢ متر با افرادى که داراى علائمى همانند سرماخوردگى ساده، تعریق زیاد و سرفه‌هاى پى در پى دارند،مهمترین رکن براى مقابله با ویروس کروناست.

سخنگوى سازمان اورژانس کشور خاطرنشان کرد: یکى از نگرانى‌هاى حوزه سلامت بحث افزایش بیماران مبتلا به کرونا با توجه به آغاز سال جدید و رسوم دیرینه ایرانیان مبنى بر دید و بازدید روز هاى اول سال است از همین رو پرهیز از سفرهای نوروزی و ماندن در خانه علاوه بر اینکه به سلامت هموطنان کمک می کند میزان زحمات پرسنل درمانی را نیز تا حد زیادی کم خواهد کرد.

او در پایان گفت: به هموطنان اکیدا توصیه مى‌شود با رعایت موارد بهداشتى،در منزل بمانند و از سفر کردن در ایام نوروز پرهیز کنند.

خبرنگار: ناهید سمیعی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: