به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ شیوع کرونا در جامعه ممکن است افسردگی، استرس، اضطراب و دیگر بیماری‌های روانی را به همراه داشته باشد.

امیرهوشنگ مهریار، متخصص حوزه روانشناسی، ضمن تائید امکان ابتلا افراد به افسردگی در روزهای کرونایی گفت: شیوع کرونا باعث بروز و تشدید افسردگی می‌شود، اما اقدامات مناسب همچون فعالیت‌های شادی بخش، ورزش کردن و بکارگیری تمهیدات مناسب می‌تواند در مهار بیماری‌های روانی تاثیرگذار باشد.

او افزود: خارج از فضای کرونایی این روزها، اغلب افراد در جامعه ما به افسردگی مبتلا هستند. بنابراین باید با واقع بینی غم و غصه را در جامعه کاهش داد.

مهریار تصریح کرد: یکی از اقدامات مناسب برای مقابله با افسردگی فعال‌سازی رفتاری است. به این معنا که افراد از کرختی، بی‌حوصلگی و تداعی خاطرات بد و ناگوار دوری کنند.

 این روانشناس با بیان راه حل‌هایی برای خروج از بحران افسردگی در این روزها گفت: برای رهایی از افسردگی می‌توان اقدامات مناسب و مسرت بخش را انجام داد. همچنین افراد باید اقداماتی برای شادی و گذران عمر را در نظر داشته باشند.

 مهریار تاکید کرد: ورزش کردن، محبت کردن به افراد خانواده و یادگیری مسائل جدید می‌تواند نرخ افسردگی را در جامعه کاهش دهند.

او در پایان تاکید کرد: به عبارت دیگر می‌توان بدون هزینه و با تمهیدات مناسب ایام خانه‌نشینی را به سلامت طی کرد.

خبرنگار: زهرا سلیمانی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: