به گزارش خبرگزاری برناازلرستان ؛ همایش روزجهانی یوگا به همت هئیت ورزشهای همگانی لرستان ، کمیته یوگای هئیت ورزش های همگانی شهرستان خرم آباد و با همکاری روسای کمیته های استان با حضور ۴۰ شرکت کننده  در باشگاه ضربان برگزار شد.

رحمان حیدری رئیس هئیت ورزشهای همگانی لرستان با تبریک این روز به جامعه ورزش و ورزشکاران فعال در این رشته ورزشی گفت : یوگا ورزشی است در مبنای تعادل ، توازن طراحی شده و از رویکرد حرکات کششی و پیچشی تشکیل شده است ، یوگا هارمونی از انسان و طبیعت است رویکردی کامل به سلامتی و تندرستی جامعه دارد .

او افزود: ورزش همگانی می تواند از بسیاری از بیماری ها در کشور پیشگیری کند و کلید یک زندگی خوب داشتن سلامتی می باشد.

 احمد کاظمی رئیس هئیت ورزشهای همگانی شهرستان خرم آباد نیزبا تبریک روز جهانی یوگا گفت : ایران فرهنگ غنی دارد که باید از این فرهنگ همگان بهره مند شوند .

او بیان کرد: پیام یوگا دوری از تنش و ایجاد آرامش در جامعه می باشد با یوگا می توانیم بهتر بودن را تجربه کنیم نهضت ورزش همگانی رفتن به سمت ایرانی فعال ، شاداب ، با رویکرد زندگی فعال و پوشش پنجاه درصدی مردم تا افق ۱۴۰۴ است .

در پایان همایش فاطمه قیاسوندی رئیس کمیته ی یوگا شهرستان خرم آباد در حاشیه این همایش با بیان اینکه این ورزش می تواند به نشاط جسم، ذهن و تمرکز بدن کمک کند، گفت: سعی داریم با رویکرد توسعه این ورزش، سطح نشاط و شادابی شهروندان را اتقا دهیم.

یوگا یک ورزش جسمی و روحی است که بر فعالیت‌های جسمی و فکری متمرکز است 31 خرداد ماه روز جهانی یوگا نامگذاری شده است.

 همچنین در پایان همایش نشست هم اندیشی رئیس کمیته ی یوگا شهرستان خرم آباد با خانم کریمی نائب رئیس شهرستان خرم آباد خانم ربیعی مدیریت باشگاه ضربان و مسئولین کمیته های شهرستان خرم آباد برگزار شد .

 * برگزاری گرامیداشت روز جهانی یوگا در بروجرد

 

همچنین خانواده ی یوگا بروجرد و جمعی از دوستدارن یوگا با برگزاری برنامه ی پیاده روی در طبیعت گرد هم آمدند و "روز جهانی یوگا را با پیام؛ صلح، هماهنگی و سلامت" گرامی داشتند.

این برنامه با حضور ستاره بازرگان، نایب رئیس هیات ورزشهای همگانی و فرید زاده، مسئول کمیته فرهنگی هیات همگانی همراهی شد.

برگزار کنندگان، خانم شبنم حجازی، مربی یوگا و مسئول کمیته و آقای محمدرضا گرجی زاده، مربی و نایب رئیس کمیته یوگا بودند.

مربیان همراه در برنامه،

خانمها:

نزهت السادات رضائیان

حمیرا بهنوا

افشانه بهنوا

فائزه علی بخشی

آقایان:

اسماعیل قلعه داری

داوود زیویار

برنامه با استقبال همراهان همیشگی؛ یوگا کاران و دوستدارن یوگا به انجام رسید.

در این رویداد، با اجرای پروتکلهای بهداشتی و با توجه به شرایط جامعه و نیاز مبرم به برنامه های انرژی بخش، شرکت کنندگان به تمرین یوگا پرداختند و از انرژیهای پاک طبیعت بهره مند شدند.

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: