به گزارش به خبرگزاری برنا از مشهد، حسین اسماعیلیان در نشست خبری هفته صرفه‌جویی و مصرف بهینه آب در مشهد افزود: امسال به رغم کاهش مسافران و زائران میزان مصرف آب در مشهد نه تنها کاهش نداشته بلکه افزایش نیز داشته و مهم‌ترین علت آن بیماری کرونا و کاربرد بی رویه آب در بخش شست و شو بوده است.

وی ادامه داد: بررسی‌ها نشان داده است که در خرداد ماه امسال مصرف آب در مشهد ۱۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته با وجود کاهش مسافران و زائران افزایش داشته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد با اشاره طرح یکپارچه سازی خدمات شرکتهای آب و فاضلاب شهری و روستایی گفت: از مجموع ۳۵۳ روستا در شهرستان مشهد که خدمات رسانی آنها به شرکت آبفای مشهد واگذار شده، تاکنون ۲۲۲ روستا تحویل‌گیری شده است.

اسماعیلیان افزود: شرکت آب و فاضلاب مشهد آماده تحویل گیری روستاهای باقی مانده و ارائه مسوولیت قانونی خود است و از متولیان توزیع آب در این روستاها شامل دهیاریها، بخشداریها و شوراهای اسلامی در این زمینه تقاضای همکاری دارد.

وی اضافه کرد: به دنبال اقدامات انجام شده با هدف رفع مشکلات در ۷۹ روستا در اطراف مشهد که شرایط بحرانی دارند تاکنون اقدامات مختلقی نظیر حفر ۲۲ حلقه چاه، اجرای ۸۰ کیلومتر خطوط انتقال و توزیع شبکه، احداث ۲۰ باب مخزن با ظرفیت پنج هزار و ۵۰۰ متر مکعب و بهسازی ۴۰ حلقه چاه در حال اجراست.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد از اجرای پروژه های مختلف آب و فاضلاب در کلانشهر مشهد با سرمایه‌گذاری پنج هزار میلیارد ریال طی سال جاری خبر داد.

اسماعیلیان افزود: طرح انتقال آب از سد دوستی به سد طرق و پروژه "حضرت نبی اکرم" در پهنه مرتبط به اطراف حرم مطهر،  احداث ۱۱۰ هزار متر مکعب مخزن و اجرای خطوط انتقال فاضلاب در مناطق مشکل‌دار مشهد مانند شهید باهنر و منطقه ثامن  از جمله این طرحهای در حال اجراست.

وی ادامه داد: سال گذشته با وجود چالشهای مالی و اقتصادی و کمبود اعتبارات اقدامات مختلفی در راستای پایداری تامین آب مشهد و کاهش وابستگی به منابع سطحی با سرمایه‌گذاری سه هزار میلیارد ریال انجام شده است که منجر به افزایش ظرفیت تامین آب مشهد به میزان هزار و ۴۰۰ لیتر بر ثانیه شده است.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: