به گزارش خبرگزاری برنا استان البرز، محمد اسلامی صبح امروز دوشنبه در حاشیه بازدید از مسیر ۲۲ کیلومتری قطعه دو آزادراه تهران شمال اظهار کرد: در زمان افتتاح قطعه یک آزادراه تهران- شمال به رئیس جمهور و مردم قول دادیم تا قبل از پایان ۱۴۰۰ باند رفت قطعه دو این آزادراه را تکمیل کنیم لذا در بازدیدی که امروز همراه نوبخت و فتاح از این قطعه انجام شد آخرین وضعیت ساخت و ساز قطعه دو را بررسی کردیم.

وی افزود: با تأمین مالی که برای این قطعه انجام می‌شود بهار سال آینده باند رفت قطعه دو آزادراه افتتاح خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: تونل البرز به طول بیش از ۶ کیلومتر مهمترین بخش قطعه دو آزادراه تهران-شمال است که با تکمیل و بهره برداری باند رفت این قطعه مسیر تهران چالوس کوتاه‌تر می‌شود.

وی با اشاره به متفق القول بودن دولت و بنیاد برای تکمیل این پروژه اظهار داشت: امیدواریم کل آزادراه تهران شمال تا پنج سال آینده تکمیل شود.

به گفته وزیر راه ۵۰ درصد هزینه ساخت این پروژه را دولت و ۵۰ درصد دیگر را بنیاد مستضعفان تقبل می‌کند و برای تکمیل باند رفت قطعه دو این آزادراه دو هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان بودجه پیش بینی شده که در قانون بودجه امسال نیز لحاظ شده است.

اسلامی با بیان اینکه چالش خاصی در پروژه نداریم و به خوبی در حال پیشرفت است، گفت: این پروژه بسیار عظیم بوده و یکی از مشکلات ما کوتاه بودن فصل ساخت و ساز در این منطقه است.

وی ادامه داد: در حال حاضر شیفت بلند (دو شیفت) پروژه در حال انجام است و در جایی که امکان داشته باشد سه شیفت کار می‌کنیم. همچنین لجستیک، تجهیزات و تدارکات را زودتر خریداری می‌کنیم و نکته مهم این است که از زمان و منابع استفاده بهینه داشته باشیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: