به گزارش برنا،اکبر بهنام جو در پایان سفر دو روزه وزیر جهاد کشاورزی به استان اردبیل اظهار کرد: پروژه پایاب سد خدا آفرین بزرگترین پروژه آبی خاکی بعد از انقلاب است که ۵ هزار هکتار این پایاب در سال گذشته به بهره برداری رسیده است.

وی با اشاره به اینکه برای تکمیل این پروژه با کسری بودجه مواجه هستیم گفت: برای این پروژه بالغ بر ۲۵۰۰میلیارد تومان هزینه شده و حدود یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان دیگر نیاز دارد تا ۴۵هزار هکتار زمین زیر آب برود.

بهنام‌جو ادامه داد: از این میزان برای سال جاری ۲۵۰ میلیارد تومان تامین شده که بهره برداری از ۷ هزار هکتار این اراضی برای سال۹۹ هدف گذاری شده است.

استاندار اردبیل تصریح کرد: سال گذشته در بخش آبیاری مدرن ۵ هزار هکتار در استان به بهره برداری رسیده و برای امسال نیز ۱۲هزار هکتار برنامه ریزی شده، که در سفر وزیر جهاد کشاورزی تامین هزینه ایجاد زیرساخت مصوب شد.

وی افزود: پس از صدور مجوز از سوی دولت، طی یک برنامه یک ساله و با حضور سرمایه‌گذاری بخش خصوصی بارانداز ریلی پارس آباد به روسیه و آسیای میانه مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

بهنام جو تصریح کرد: سال آینده علاوه بر افزایش ۷۰۰ هزار تن محصولات کشاورزی در بخش پایاب سد خداآفرین، ۲۰۰ هزار تن دیگر نیز در سایر نقاط افزایش تولید خواهیم داشت.

وی ادامه داد: وزیر جهاد کشاورزی در سفر دو روزه خود به استان اردبیل از شهرستان‌های کوثر، خلخال، اردبیل، گرمی، مشگین شهر، پارس آباد و بیله سوار بازدید کرده و از نزدیک در جریان مشکلات کشاورزان و روند کشاورزی استان قرار گرفت.

وی افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، امسال ۳۵۰ هکتار به گلخانه‌های استان اردبیل افزوده خواهد شد و مدیرعامل بانک کشاورزی همانند سال گذشته تعهد کرده که کلیه تسهیلات ۳۵۰ هکتار گلخانه‌ استان به شکل کامل تامین خواهد شد.

استاندار اردبیل گفت: نزدیک به ۲ هزار میلیارد تومان برای بخش های کشاورزی، دامداری و... که سال گذشته تصویب شده و در یک سال گذشته حدودا یک هزار میلیارد تومان پرداخت شده است و مابقی تسهیلات تا پایان سال کاملا پرداخت شود.

استاندار اردبیل حمایت بانک کشاورزی از ۳۵۰ هکتار طرح گلخانه ای و ایجاد شهرک های کشاورزی در استان اردبیل خبر داد.

استاندار اردبیل در ادامه سفر به شهرستان های شمال استان از طرح های مهم کشاورزی و گلخانه ای بازدید و مشکلات موجود را مورد بررسی قرار داد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: