به گزارش خبرگزاری برنا استان البرز، دکتر علیرضا سلیمانی اظهار کرد : هم اکنون حدود 400 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان البرز بستری هستند و طی ماه اخیر تعداد مبتلایان به شدت رو به افزایش است و ما باید مجددا توصیه های بهداشتی را به شکل جدی رعایت کنیم تا بتوانیم زنجیره انتقال ویروس را بشکنیم.  

وی افزود: ۳ گام  اساسی در کنترل این بیماری استفاده از ماسک، رعایت بهداشت دست و اجتناب از حضور در تجمعات و رعایت فاصله اجتماعی است.

وی با بیان اینکه در خصوص استفاده از ماسک باید نکات بهداشتی رعایت شود و هنگام استفاده از ماسک حتما دست ها ضد عفونی شود گفت: لایه خارجی ماسک دارای آلودگی است و نباید لمس شود.

این متخصص بیماری های عفونی تصریح کرد: پس از درآوردن ماسک را داخل کیسه و درون سطل در بسته قرار دهید ضمن آنکه پراکنده شدن ماسک و دستکش آلوده در محیط موجب گسترش عفونت می شود.

دکتر سلیمانی با تاکید براینکه  ماسک های سه لایه پس از سه الی چهار ساعت مرطوب می شوند و حتما باید تعویض شوند گفت:پس از برداشتن ماسک دست ها حتما ضد عفونی شود.

وی گفت: شست و شوی دست ها  به فاصله هر یک ساعت متناسب با آلودگی دست ها شست و شو یا ضد عفونی انجام شود و برای ضدعفونی با مواد ضدعفونی کننده حتما باید به مدت 20 ثانیه و برای  تمام قسمت های دست استفاده شود.

دکتر سلیمانی در پایان بیان کرد: خواب کافی، استفاده از میوه و سبزیجات و مایعات فراوان از مواردی هستند که موجب تقویت سیستم ایمنی می شوند و از ابتلا به کرونا جلوگیری می کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: