به گزارش خبرگزاری برنااز لرستان؛ رزم  با اشاره به اهمیت و نقش شوراهای حل اختلاف در ایجاد سازش میان مسلمین و مومنین و قدردانی از زحمات همه اعضاء شوراهای حل اختلاف استان ،اظهار کرد: بحمدالله با تلاش و کوشش اعضاء شورای حل اختلاف بروجرد یک فقره پرونده قتل عمدی که 17 سال پیش در خرمشهر اتفاق افتاده بود که به دلیل سکونت خانواده مقتول در بروجرد و پادرمیانی اداره شوراهای حل اختلاف لرستان این پرونده حل و فصل و طرفین به سازش رسیدند.

او افزود: بنا به نص قرآن مومنین برادر یگدیگرند و در صورت حدوث اختلاف بین آنها، دیگر برادران دینی وظیفه دارند که در جهت ایجاد سازش و حل اختلاف وساطت نمایند.

رزم تصریح کرد: دادگستری لرستان در چند ماه اخیر با اعلام رضایت طرفین در پرونده های مختلف تشکیل شده که خوشبختانه  منجر به آزادی28 نفر از زندانیان وبازگشت به محیط خانواده شده است.

رییی کل دادگستری لرستان خاطر نشان کرد: فرهنگ صلح و ساز و گذشت در استان لرستان نهادینه بوده و سابقه دیرینه ای دارد و انتظار است بزرگان، ریش سفیدان و مصلحان استان به لحاظ ظرفیت بالای خود در زمینه به سازش کشاندن اختلافات و رفع کدوتها، دادگستری استان را همچون گذشته یاری نمایند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: