به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛ آیت الله سیدمحمد شاهچراغی روز یکشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان سمنان بر ضرورت شناسایی و برخورد با فرهنگ های غلط در این استان تاکید کرد و اظهار داشت: فرهنگ های خوب در این استان بر فرهنگ های غلط غلبه دارد و باید فرهنگ های خوب نیز در جامعه تقویت شود.
وی، با بیان اینکه دو کار باید در استان سمنان اجرایی شود و شورای فرهنگ عمومی نیز در این زمینه نقش مهمی دارد افزود: راست گویی و امامت داری باید در کشور و استان همگانی شود.
شاهچراغی با تاکید بر رسالت شورای فرهنگ عمومی تصریح کرد: در ادارات و دستگاه های اجرایی متاسفانه قول های می دهند که به آن عمل نمی شود و این باید مورد توجه قرار گیرد و صداقت و راست گویی در این خصوص تقویت شود.
وی، دروغ گویی را امری زشت، حرام و از گناهان کبیره خواند و متذکر شد: باید جلوی این کار حرام گرفته شود و مسایل اخلاقی باید در جامعه تکرار گردد تا به ملکه تبدیل شود.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان همچنین بر ضرورت اجرایی شدن مصوبات شورای فرهگ عمومی تاکید کرد و گفت: همانطور که حضور اعضا در این نشست جدی است پیگیری مطالب و مصوبات این شورا هم باید جدی گرفته شود.
نشست شورای فرهنگ عمومی استان سمنان با حضور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر اعضا و با بررسی موضوعات مختلف فرهنگی در دفتر امام جمعه سمنان برگزار شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: