به گزارش خبرگزاری برنا، "در اطلاعیه‌ای که شنبه شب از سوی احمد ترحمی" معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد و جانشین ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونای استان در اختیار رسانه‌ها قرار گرفت، با تاکید بر تشدید رعایت الزامات بهداشتی از سوی شهروندان، گفت: متاسفانه آمار مبتلایان به کرونا که در بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند نزدیک به ۳۰۰ نفر است و این احتمال وجود دارد که تا آخر هفته بر این آمار افزوده شود.

وی در این بیانیه تصریح کرد: با توجه به شرایط استان در ۲ هفته آتی، نشست‌ها و جلسات ادارات لغو و برگزاری مراسم روضه خوانی در فضاهای مسقف ممنوع و روضه خوانی‌های فضای باز نیز باید با کسب مجوز از تبلیغات اسلامی برگزار شود.

ترحمی همچنین با تاکید تداوم تعطیلی سالن‌های سینما و نمایش نیز در ۲ هفته آتی، ادامه داد: کارمندان ادارات در طول حضور در اداره باید از ماسک استفاده کنند و رعایت این موضوع بر عهده مدیران ادارات است.

جانشین ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونای استان در ادامه افزود: ورود افرادی که ماسک ندارند، به ادارات ممنوع بوده و ارائه خدمات به آن‌ها مجاز نیست، همچنین از اتاق اصناف شهرستان‌ها انتظار می رود با هماهنگی فرمانداران بر فعالیت اصناف نظارت بیشتری در زمینه رعایت الزامات بهداشتی اعمال کنند.

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد ۲۰ نفر در یک هفته گذشته بر اثر ابتلا به کرونا در این استان جان خود را از دست دادند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: