به گزارش خبرگزاری برنا؛ "آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی" نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه مرکز استان یزد در جمع مسوولان استان با اشاره به اهمیت تحقق این واجب الهی در جامعه و بین مردم افزود: نه تنها یک نهاد و دستگاه بلکه همه مردم بر حسب وظیفه باید برای گسترش آن، وظیفه دینی خود را انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه اجرای این فریضه الهی موجب پیشگیری از آسیب‌ها و ناهنجاری‌های فرهنگی و اجتماعی در جامعه می‌شود، ادامه داد: فرهنگ‌سازی این واجب الهی با همکاری مردم و رسانه‌ها در استان جدی گرفته شود.

 امام جمعه یزد از مدیران استان و اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر خواست تا به صورت مستمر و منظم در جلسات حضور داشته باشند و نسبت به اجرای  تمامی مصوبات آن اقدام کنند.

ناصری یزدی از فعالان فرهنگی استان که با همدلی برای تحقق اهداف نظام و انقلاب اسلامی در اجرای اهداف دین و توصیه‌های مقام معظم رهبری فعالیت می‌کنند  قدردانی کرد و ادامه اقدام موثر را در این مورد خواستار شد.

همچنین استاندار یزد گفت: فراگیر شدن فعالیت‌های ستاد امر به معروف و نهی از منکر در استان نیازمند استفاده از ادبیات جدیدی است و همه باید در کنار هم برای تحقق آن همکاری کنند.

محمدعلی طالبی ادامه داد: جامعه ما فهم مشترکی از امر به معروف و نهی از منکر ندارد و به نظر می‌رسد استفاده از ادبیات جدید در فعالیت‌های ستاد در استان و کشور اثرگذار خواهد بود.

وی ادامه داد: این ادبیات هم ریشه‌های قوی دینی در متون و روایات ما دارد و هم در دنیای مدرن، این ادبیات پذیرفته شده و امروز در بسیاری از کشورهای دنیا در حال استفاده است اگر آن را مورد توجه قرار دهیم به طور قطع همکاری سازمانی دستگاه‌ها را در ستاد امر به معروف و نهی از منکر بیشتر خواهیم داشت و به طور قطع دایره نفوذ بیشتری در جامعه به ویژه در بین نسل جدید خواهد داشت.

استاندار یزد با اشاره به کمرنگ شدن شاخص قانون گرایی در جامعه که مشکلات و چالش‌های جدی به دنبال دارد، افزود: چالش‌هایی که امروز ضرورت امر به معروف و بیشتر، نهی از منکر را برای ما مسجل می‌کند ناشی از قانون‌گریزی است که در کشور ما به یک فرهنگ تبدیل شده است.

طالبی با اشاره به شفافیت و مبارزه با فساد که امروز در دنیا از آن بسیار صحبت می‌شود، اظهار کرد: فسادها ناشی از نبود شفافیتی است که در همه مناسبات  ساری و جاری است و این عدم شفافیت آسیب‌های زیادی به جامعه ما زده است.

وی بیان کرد: در کشور ما موانع جدی بسیار قوی در بحث شفافیت وجود دارد و اگر فضای شفاف اتفاق بیفتد و رسانه‌ها و مردم دسترسی به بسیاری از اطلاعات داشته باشند اساسا هیچ رانتی در کشور شکل نمی‌گیرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: