به گزارش خبرگزاری برناازلرستان ؛ عسگری روز دوشنبه در حاشیه مجمع انتخاباتی هیئت کشتی لرستان با اشاره به آخرین وضعیت اردوهای تیم ملی  کشتی ، اظهار کرد: اردوها در هردو رشته  آزاد وفرنگی  در خانه کشتی شهید ابراهیم  هادی شروع شده  و درحال حاضر مشغول برگزاری مرحله اول  اردو ها  هستیم .

او با بیان اینکه  منتظر برگزاری احتمالی  مسابقات  جهانی هستیم ، افزود: ملی پوشان به جد پیگیر تمرینات شده اند وسرمربی ها هم  برنامه های خود را ارائه داده اند که در چهار الی پنج مرحله اردو ها برگزارمی شوند تا اگر قرار باشد تیم  به مسابقات جهانی اعزام شود بچه ها آمادگی لازم را داشته باشند .

دبیر فدراسیون کشتی با اشاره به برگزاری لیگ کشتی نیز تصریح کرد: مرحله اول مسابقات لیگ را برگزار کردیم که رییس فدراسیون کشتی صربستان نیزبا حضور در تهران  و در حاشیه امضای یک تفاهم نامه اعلام کرد که مسابقات جهانی در صربستان وبلگراد برگزارشود و ما هم در همان روز برنامه ریزی لازم را انجام دادیم  وبا تشخیص کادر فنی نفراتی را وارد اردو کردیم که در حال حاضر نیز این اردو ها در حال برگزاری است.

عسگری با بیان اینکه مسابقات جهانی فرنگی جوانان  کنسل شده است ،خاطر نشان کرد: وضعیت این  مسابقات در سال 2020معلوم نیست چون  کشور های قدرتمندی مثل آمریکا از حضور در مسابقات انصراف داده اند لذا باید ببینیم که اتحادیه جهانی کشتی وکمیته اجرایی چه تصمیمی می گیرند و اگر تصمیم بر برگزاری مسابقات باشد ما با یک تیم منسجم  و آمادگی کامل در این مسابقات حضور پیدا خواهیم کرد.

* فدراسیون و چالش گرایش کم مردم به ورزش کشتی

دبیر فدراسیون کشتی در پاسخ به سوالی مبنی بر دلیل کم شدن گرایش عموم مردم به ورزش کشتی و راهکار های فدراسیون در این زمینه ، گفت: تعدد رشته های ورزشی  براین گرایش تاثیرگذاشته است و آقای دبیر به عنوان رییس فدراسیون کشتی در این زمینه نیز اشاراتی داشته اند مبنی براینکه دهه هفتاد جامعه آماری کشتی به مراتب خیلی بالاتراز الان  بوده است .

او اضافه کرد: باید قبول کنیم که جامعه آماری ما در کشتی  نسبت به سالهای گذشته به شدت پایین آمده وفدراسیون و البته  آقای دبیر به عنوان رییس فدراسیون به دنبال این است تا با بازدیداز تمامی هیئت های استانی وشرکت کردن درچارت های  استانی ودیدار با مدیران کل ورزش وجوانان استان ها ،استانداران و شهرداران گفتمانی ایجادکند تا با احداث وتوسعه خانه های کشتی از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری این موضوع را حل کند.

 عسگری با بیان اینکه امیدواریم این اتفاق برگرایش  خانواده ها به ورزش ملی کشتی موثر واقع شود، یادآورشد:  سعی فدراسیون بر این است تا همه  مسابقات کشتی  در شبکه ورزش و شبکه سه به صورت زنده  پخش شود که این موضوع نشان دهنده اهمیت به کشتی به عنوان  ورزش بومی وملی کشورمان است.

گفت وگو: رضاجودکی نژاد

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: