به گزارش برنا آذربایجان‌غربی، محمدمهدی شهریاری با اشاره به ظرفیت های استان در صنایع پتروشیمی از درخواست سرمایه گذاران برای مشارکت در احداث واحد جدید پتروشیمی پلی اتیلن در استان خبر داد.

وی همچنین با اشاره به جهش انجام گرفته در گاز رسانی روستایی در استان خواستار افزایش اعتبارات این بخش شد و افزود: اگر چه با بهره برداری از پروژه های درست اجرای شرکت گاز در نقاط مختلف روستایی سرانه برخورداری از گاز در استان به میانگین کشوری می رسد اما جبران عقب ماندگی های گذشته و شرایط جغرافیایی منطقه می طلبد تا نگاه ویژه ای به این بخش صورت بگیرد.

وی با اشاره به بهره برداری از فاز نخست انبار نفت سردار سلیمانی ارومیه تصریح کرد: استفاده از ظرفیت کامل این انبار در بحث صادرات فرآورده های نفتی از طریق تکمیل رینگ عملیاتی اجرایی جزو نیازهای استان بشمار می رود تا این پروژه ۹۶ درصدی بطور کامل به بهره برداری برسد.

در این دیدار ضمن موافقت با تامین اعتبار طرح های گازرسانی و تکمیل انبار نفت جدید ارومیه، مقرر شد سرمایه گذار درخواست خود را برای احداث پتروشیمی واحد جدید پلی اتیلن در استان ارائه و وزیر نفت دستور لازم برای اخذ مجوزهای لازم را صادر نماید.

خبرنگار: سینا پسران افشاریان

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: