به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان خراسان رضوی با بیان این مطلب درباره اقدامات مشمولان سهام عدالت در استان افزود: مشمولان سهام عدالت که روش غیرمستقیم را در استان خراسان رضوی انتخاب کرده‌اند، برای برخورداری از منافع آزادسازی این سهام، مزایای قانونی و امکان شرکت در رأی‌گیری الکترونیکی انتخاب هیئت‌مدیره شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استانی، باید در سامانه سجام به‌نشانی www.sejam.ir   ثبت‌نام کنند.

دکتر امیررحیمی اظهار کرد: درحالی‌که در کشور حدود ۶۱ درصد مشمولان سهام عدالت روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند، از مجموع ۳ میلیون و ۹۷۸ هزار و ۱۸۴ مشمول سهام عدالت استان، ۲ میلیون و ۷۰۹ هزار و ۹۸۴ نفر این روش را انتخاب کرده‌اند که ۶۸ درصد کل مشمولان در استان خراسان است.

وی تصریح کرد: طبق قانون، شرکت‌های استانی سهام عدالت موظف‌اند برای تعیین اعضای هیئت‌مدیره جدید انتخابات برگزار کنند. بدین منظور افرادی که واجد شرایط برای این پست هستند، یعنی شرایطی که قانون برای اعضای هیئت‌مدیره وضع کرده است و همچنین تخصص کافی در زمینه بازار سرمایه را دارا هستند با داشتن حداقل کارشناسی مرتبط و نداشتن شغل دولتی می‌توانند پس از دریافت کد بورسی با مراجعه به سامانه www.setan.seo.ir یا سایت شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان، ثبت‌نام کنند.

دکتر امیررحیمی بیان کرد: در روش غیرمستقیم سهام عدالت، مدیریت سهام عدالت و اعمال نمایندگی سهامداران، با لحاظ مراتبی از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سامان‌دهی خواهد شد. در این روش سود یا زیان قابل تخصیص به دارندگان سهام عدالت براساس عملکرد شرکت‌های سرمایه‌گذاری تخصیص پیدا خواهد کرد و با این تفویض اختیار، سهام شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام عدالت متعلق به دارندگان سهام، به‌وسیله شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سامان‌دهی خواهد شد.

وی افزود: شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی به افزایش سرمایه و پذیرش نزد بازار بورس یا فرابورس مکلف‌اند که این مهم در استان انجام شده است و سهام روش غیرمستقیم در صورتی قابل واگذاری و فروش خواهد بود که نماد شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی در بازار سرمایه قابل معامله باشد، زیرا این افراد از این به بعد سهامداران شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی خواهند بود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: