به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛ رضا اردکانیان صبح امروز در مراسم افتتاح پروژه‌های شرکت برق در استان‌های خراسان رضوی، سمنان و کردستان که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: امروز ۱۴ پروژه را در خراسان رضوی، سمنان و کردستان به مدار بهره‌برداری رساندیم که عمدتا در بخش برق و آب رسانی روستایی است و جای تشکر و قدردانی دارد.

وی یادآور شد: پروژه‌هایی که امروز در خراسان رضوی افتتاح می شود، مربوط به افزایش ظرفیت برق و پارک آموزشی برای آموزش اپراتورهای بخش انتقال و فوق توزیع در سطح ملی و منطقه‌ای مورد استفاده قرار میگیرد و برق‌رسانی روستایی، نیروهای تجدیدپذیر خورشیدی، بادی و آبرسانی به ۴۲ روستا نیز با جمعیت ۳۴ هزار نفر با این پروژه ها انجام می‌شود.

از ۱۴ پروژه، هشت پروژه سهم استان خراسان رضوی و  پنج پروژه برای سمنان است و یک پروژه نیز در استان کردستان به بهره‌برداری رسید.

پروژه‌های استان خراسان رضوی، شامل افزایش پست ۱۳۲ کیلوولت بوعلی و خواجه ربیع، پارک آموزشی انتقال و فوق توزیع، افزایش ظرفیت پست ۱۳۲ کیلوولت موبیل ترشیز، نیروگاه بادی ۰.۶۶ مگاواتی خرگرد، دو نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی در مشهد، آبرسانی به ۴۲ روستا و برق‌رسانی به دو روستا است.

برق‌رسانی به یک روستا، پست ۶۳.۲۰ کیلوولت امیرکبیر، نوسازی پست ۶۳ شاهرود، واریانت خط ۴۰۰ کیلوولت علی‌آباد و توسعه، احداث، ‌اصلاح و بهینه‌سازی شبکه‌های توزیع ۵ پروژه در استان سمنان افتتاح شد.

همچنین ارتقای ظرفیت نامی نیروگاه سیکل ترکیبی سنندج به ظرفیت ۲۵ مگاوات تنها پروژه افتتاح شده در استان کردستان است .

این پروژه‌ها با هدف افزایش قابلیت اطمینان شبکه، کاهش خاموشی‌های ناخواسته، تامین برق پروژه مسکن مهر، ایجاد ظرفیت جدید برق‌رسانی، رضایتمندی مشترکان، صرفه‌جویی در آب و گاز و برق‌رسانی به ۴۵ خانوار جمعیت روستایی به بهره‌برداری رسیده اند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: