به گزارش خبرگزاری برناازلرستان؛ رزم در دیدار  با سردار سیف معاون عملیات بسیج کشورکه با محوریت  پیرامون چگونگی اجرای دستورالعمل گشت های بسیج محله محور برگزارشده بود،اظهارکرد: انقلاب ما بر پایه حضور مردم شکل گرفت و در طی چهل سال گذشته از عمر با برکت انقلاب اسلامی، کلیه موانع، حوادث و مشکلات با حضور مردم مرتفع شده است.

او افزود: در صحنه های دفاع مقدس و جنگ تحمیلی این مردم بودند که نقش اساسی داشتند و در شرایط کنونی که دشمنان و بدخواهان با گشودن جبهه نرم و جنگ اقتصادی و فرهنگی علیه ما ایستاده اند باز این مردم است که با حضور خود به مقابله با دشمنی ها می رود.

رزم تصریح کرد: بهترین جلوه اشتراک بسیج امروز و بسیج در دوران جنگ، حضور مردم در صحنه های مختلف رویارویی با دشمنان انقلاب اسلامی است.

رئیس دادگستری  لرستان بیان کرد: بسیج از مردم و برای مردم است و در هر عرصه و صحنه ای که انقلاب و نظام تهدید شود و نیازمند کمک و تعامل باشد بسیج و بسیجی حضور پیدا می‌کند و آن گونه که حضرت امام خمینی رحمت الله علیه فرمودند بسیج شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد و اینکه امام خمینی (ره) فرمودند افتخارم این است که من یک بسیجی ام نشان از جایگاه رفیع و بزرگ بسیج دارد.

او بیان کرد: بسیج حافظ ره آوردهای انقلاب جهانی اسلام است و مقام معظم رهبری حفظه الله هم در تبیین جایگاه ارزشمند بسیج فرمودند تا بسیج هست نظام اسلامی و جمهوری اسلامی از سوی دشمنان تهدید نخواهد شد و این یک رکن اساسی می‌باشد.

رزم با اشاره به اینکه خدمات بسیج در عرصه هایی چون سازندگی، سیل، زلزله و اخیراً در موضوع سلامت مردم عزیز میهنمان فراموش ناشدنی است، خاطر نشان  کرد: ظرفیت عظیم بسیج می‌تواند در کاهش آسیب های اجتماعی و برقراری نظم و ارتقاء امنیت باثبات و پایدار در محلات نقش اساسی داشته باشد و با توجه به محدودیت‌های امکانات و منابع نیروی انتظامی، نیروهای زحمتکش ناجا را در انجام ماموریت های محوله یاری رسانده و کمک نماید.

او ضمن اشاره به گشت های بسیج محله محور، تاکید کرد: در مواد ۱ و ۲ قانون حمایت قضایی از بسیج مصوب سال ۱۳۷۱ و آیین نامه اجرایی آن و ماده ۲۹ قانون آیین دادرسی کیفری مصوب سال ۹۲ جایگاه قانونی بسیج تعریف گردیده و با توجه به تصویب دستورالعمل اجرایی گشت های رضویون در شورای امنیت کشور که سندی برای فعالیت نیروهای بسیجی در راستای برخورد با جرایم مشهود و پیشگیری از وقوع جرایمی نظیر سرقت، منازعات و درگیری‌ها و مواد مخدر محسوب می گردد، امیدواریم که بتوانیم از این ظرفیت عظیم مردمی به شایستگی بهره برده و استفاده کنیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: