به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، محمدصادق معتمدیان در جلسه ملاقات با اعضای شورای اسلامی استان که در محل دفتر استاندار برگزار شد، ضمن تسلیت ایام فاطمیه و چهلمین روز شهادت دانشمند هسته‌ای‌ شهید فخری‌زاده و سالگرد شهادت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، شوراها را نماد مردم سالاری دینی دانست و گفت: مردم بر اساس قانون می‌توانند در انتخابات شوراها شرکت کنند و در سرنوشت خود اثرگذار باشند.

استاندار خراسان رضوی با تاکید بر لزوم تاثیرگذاری شوراها در روند توسعه حوزه خدمتی خود، افزود: شوراها باید در چهارچوب وظایف قانونی خود و با تعامل و همگرایی با مسئولان بومی شهرستان‌ها بتوانند در روند تکمیل و اجرایی شدن پروژه‌های منطقه خود موثر باشند.

وی بیان کرد: فرایندهای جمهوری اسلامی ایران برای تصدی مسئولیت‌ها مردمی است و همه مدیران به عنوان نمایندگان مردم باید در مسیر رضایتمندی مردم تلاش کنند.

معتمدیان ادامه داد: همه مدیران در سطوح مختلف با شعار خدمت به مردم مسئولیتی را بر عهده می‌گیرند و باید صادقانه در جهت تحقق این شعار تلاش کنند چرا که بزرگترین سرمایه جمهوری اسلامی، اعتماد مردم است.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه نتیجه سفرهای شهرستانی در قالب یک برنامه کارشناسی شده اجرایی جمع بندی می‌شود که باید نقشه راهی برای مدیران باشد، افزود: باید ضمن اولویت بندی نیازها بر مبنای مطالبات مردمی و کار کارشناسی شده، بتوانیم فعالیت‌ها را سامان بدهیم.

وی توسعه عمرانی را یکی از اولویت‌های مدیریت استان برشمرد و گفت: باید در زمینه تامین زیرساخت‌های استان حداکثر تلاش خود را بکنیم.

معتمدیان ادامه داد: فعال شدن پروژه‌های عمرانی علاوه بر تکمیل پروژه‌های نیمه تمام، به عنوان یک زیرساخت اصلی در توسعه استان می‌تواند تاثیرگذار است.

استاندار خراسان رضوی ضمن تاکید بر ضرورت تعامل و هم افزایی بین دستگاه‌ها در مطالبه‌گری از دستگاه‌های ملی تصریح کرد: برای جهش در حوزه‌های عمرانی و سرمایه‌گذاری، باید نگاه ملی را به پروژه‌های استان جلب کرده و از منابع ملی استفاده کنیم.

وی در همین راستا افزود: در این زمینه یکی از ظرفیت‌های قانونی، استفاده از پتانسیل بانک‌ها است، اما در خراسان رضوی از این ظرفیت کمتر استفاده شده است.

معتمدیان در بخش دیگری از سخنان خود بر روان‌سازی فرآیندهای سرمایه‌گذاری در استان تاکید کرد و گفت: دستگاه‌های اجرایی باید نقش تسهیلگر را داشته باشند تا بتوانند در خدمت توسعه همه جانبه استان قرار گیرند.

استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه خراسان رضوی از نظر ترانزیت یک شاهراه بین‌المللی محسوب می‌شود، تمام تلاش خود را برای ساماندهی مرزهای استان و احیاء منافع مردم انجام داده و خواهیم داد.    

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: