به گزارش برنا؛ سمیرا حمیدی‌نامدار به مناسبت سالگرد سردار دلها درباره ابعاد شخصیتی شهید همدانی، با بیان اینکه سردار سلیمانی و شهدا همه برای ما الگوی تربیتی هستند، خاطرنشان کرد: از بُعد شخصیتی، سردار انسانی شجاع، متواضع و مردمی است که تواضع و فروتنی اش آشکارا در رفتار و تمام مراحل زندگی شخصی و نظامی اش دیده می شود.

وی اخلاص و نیت سردار در اعمال و رفتارش را علت نائل شدن به مقام شهادت دانست و بیان کرد: خلوص نیت باعث می شود انسان گمنام باشد و تمام لحظاتش را وقف اسلام کند، از خودش و خانواده دل می کند و رنگ خدایی می گیرد و به این مقام می رسد.

حیدری‌نامدار ادامه داد: تشییع با شکوه سردار دلها نشان داد سردار مختص گروه خاصی از مردم نبوده و باعث افتخار خود می دانست که جزئی از ملت ایران است، سردار سلیمانی فرامرزی خدمت می کرد و نه تنها قهرمانی برای مردم ایران بلکه برای امت اسلامی است.

وی در ادامه با اشاره به دیدار همسر شهدای مدافع حرم با شهید سلیمانی بیان کرد: در دیداری که با سردار داشتیم غایت صحبتش این بود که در هر حال که هستید بندگی خدا را بکنید و حتی در وصیت شهید فانوسی هم خطاب شده در هر لباس و مقامی که هستید، بنده باشید و بندگی کنید، خصلتی  که احساس می شود در رگ و خون این شهدا آمیخته شده است و این یکی از ویژگی های بارز سردار سلیمانی بود.

همسر شهید فانوسی افزود: سردار در ادامه خطاب کرد که اگر همسران شما، پدران و فرزندان شما در مسیر حق و پیشتیبانی از ولایت قرار گرفتند و گام برداشتند باعث افتخار شماست، شما هم در این مسیر امتحان قرار گفتید، آنها برنده شدند و از این به بعد پرچم و اسلحه آنها در دست شماست بنابراین با تربیت فرزندانتان باید همین راه شهدا را ادامه دهید.

وی در بخش دیگری یکی دیگر از ویژگی های بارز در سردار سلیمانی و دیگر شهدا را ولایتمداری آنها دانست و مطرح کرد: بالاترین ویژگی بارز در سردار سلیمانی ولایتمداری او بود به طوریکه با وجود تمام حسنات و سکنات در مقابل مقام معظم رهبری(مدظله العالی) خم می شود و دست ایشان را می بوسد و به قدری برایشان عزت و احترام قائل است که همیشه بیان می کرد اگر کسی در راه ولایت گام برمی دارد، جان می دهد و تمام زندگی را فدا می کند، برنده میدان است، او همیشه پشتیبانی از ولایت فقیه را گوشزد می کرد و این برای ما قابل تأمل است.

حیدری‌نامدار بحث مقاومت و دفاع از حرم را مختص مقطع زمانی خاصی ندانست و با بیان اینکه ما در تمام مراحل زندگی خودمان در حال امتحان هستیم، گفت: مقاومت از زمان گذشته در رگ و ریشه ما وجود داشته است و حس می شود تا زمانی که ستیز بین حق و باطل وجود دارد، این جنگ ادامه دارد. مقاومت حدود و زمانی را برای ما مشخص نمی کند، مقاومت گاهی وقت ها در مرزهای کشور و چهار دیواری نگاه زندگی خودمان است.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم جامعه امام زمانی داشته باشیم باید در تمامی حیطه های دفاع از حرم که حتی گاهی حرم ناموس کشور ما، مرزوبوم کشور ما و گاهی اعتقادات و باورهای ماست و عدم مقاومت، دفاع از باورها و خط و مشی در معرض خطر قرار گیریم. گاهی وقت ها باید وظیفه خود بدانیم در تمام زمان ها مدافع حریم باشیم و فرقی نمی کند عده ای از جوانان ما چند صباحی برای دفاع از حریم اهل بیت(ع) گام برداشتند و چند فرسخ دورتر از کشور خودمان دفاع کردند و خوشبختانه با برکت خون سردار دلها و این شهیدان و مدیریت رهبری امروز در چهارچوب امنیت هستیم، حتی اگر مسئولان به زبان نیاورند که میز ریاستشان را مدیون شهدای مدافع حرمی هستند که از همه هستی خود را در راه خدا گذشتند و دفاع کردند.

همسر شهید فانوسی در ادامه خطاب به گروهی از دشمنان داخلی و خارجی ایران گفت: به ازای هر صندلی ریاست در کشور با احتساب شهدای جنگ تحمیلی ۷۳ شهید دادیم و امنیت، آرامش، عزت، استقلال و اقتدار ایران مدیون جوانانی است که در این راه در این مرز و بوم به خون آغشته شدند و بهای سنگینی داده ایم تا امنیت، استقلال، اقتدار برای ملت و مردم ماندگار شود.

وی با بیان اینکه ما هرگز در راه حق زمین گیر نمی شویم چراکه ملت ایران در تمام سختی ها و اوج مشکلات متحد هستند و بحث مقاومت، رهبری را جدا ندانسته و در این امتحان سربلند هستیم، خاطرنشان کرد: مکتب شهید سلیمانی ادامه دهنده مکتب حسینی و مکتب زینبی است. سلیمانی ها همیشه زنده هستند، شهید سلیمانی با شهادت، مقاومت و خدمت به جامعه و امت اسلامی کار بزرگی کرد و این راه صددرصد ادامه خواهد داشت و انتقام خون تمام شهدا و شهیدانی که در گمنامی به سربردند، شهدایی که با رفتنشان باعث عزت ما شدند و عزت را به ما بخشیدند و حتی در زمان حیاتشان هم باعث افتخار ملت ما بودند را خواهیم گرفت.

حیدری‌نامدار با بیان اینکه شهدا و قطره قطره خونشان منشأ راهی هستند که ما این مسیر را ادامه بدهیم و فراموش نکنیم که برای دفاع از اسلام، حق و حقیقت در تمام عرصه ها حضور خواهیم داشت، با خواندن شعری سخنش را اینگونه پایان داد: گرگ ها خوب بدانند، در این ایل غریب، گر پدر مرد، تفنگ پدری هست هنوز/ گرچه مردان قبیله همگی کشته شدند، توی گهواره چوبی پسری هست هنوز/ آب گر نیست نترسید که در قافلمه مان، دل دریایی و چشمان تری هست هنوز.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: