به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان؛  با توجه به شیوع کرونا، طرح «پیک کتاب» با هدف ارتقای سرانه دسترسی علاقمندان به کتاب و کتابخوانی در برخی از کتابخانه های عمومی استان کردستان اجرا می شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان با اعلام این خبر اظهار داشت: در مرحله اول از اجرای طرح، 10 باب کتابخانه عمومی در شهرستان های استان مشخص شده است که علاقمندان می توانند کتاب های مورد نظر خود را از این کتابخانه ها دریافت کنند.

محمد مخدومی عنوان کرد: شیوه کار این گونه است که علاقمندان در روزهای شنبه، یکشنبه، سه شنبه و پنج شنبه با کتابخانه های مورد نظر در شهرستان متبوع خود تماس می گیرند و کتاب مورد نظر خود را سفارش می دهند.

وی ادامه داد: پس از تائید و ثبت سفارش توسط کتابداران، کتاب مورد نظر در روزهای دوشنبه و چهارشنبه هر هفته و در محدوده زمانی 9 الی 12 ، توسط پیک کتاب و به آدرس اعلام شده توسط متقاضی ارسال می شود.

 مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان گفت: اعضای کتابخانه برای جستجوی کتاب های مورد نیاز خود می توانند با مراجعه با سامانه یکپارچه کتاب به آدرس « www.samanpl.ir » منابع مورد نظر را جستجو کنند.

مخدومی تصریح کرد: در وهله نخست و به صورت آزمایشی، طرح مذکور در 10 کتابخانه عمومی شهید مطهری و شهید برهان عالی در شهرستان سنندج، کتابخانه عمومی نبی اکرم(ص) شهرستان بانه، کتابخانه عمومی شهید بهشتی دیواندره، کتابخانه عمومی شهید ملامحمد امینی سقز، کتابخانه عمومی شهید مدرس شهرستان قروه، کتابخانه عمومی شهید نعمتی شهرستان کامیاران، کتابخانه عمومی شهدای 23 تیر شهرستان مریوان، کتابخانه عمومی شهید دکتر مجید شهریاری شهرستان دهگلان و کتابخانه عمومی شهید نجات اللهی شهرستان بیجار اجرا می شود.

وی عنوان کرد: علاقمندان برای سفارش کتاب در کتابخانه عمومی شهید مطهری سنندج با شماره 33285521 ، کتابخانه عمومی برهان عالی سنندج با شماره 33784043 ، کتابخانه عمومی نبی اکرم (ص) شهرستان بانه با شماره 34260500 و کتابخانه عمومی شهید نجات اللهی شهرستان بیجار با شماره 38220566 تماس بگیرند.

مخدومی اظهار داشت: همچنین سفارش کتاب در کتابخانه عمومی شهید ملامحمد امینی شهرستان سقز در تماس با شماره 36227732 ، کتابخانه عمومی شهید مدرس قروه با شماره 35224150 ، کتابخانه عمومی شهید نعمتی کامیاران با شماره 35522830، کتابخانه عمومی شهید بهشتی شهرستان دیواندره با شماره 38725890 ،کتابخانه عمومی 23 تیر شهرستان مریوان با شماره 34594935 و کتابخانه عمومی شهید دکتر مجید شهریاری شهرستان دهگلان با شماره 35123366 میسر می شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خواستار حمایت شهروندان و علاقمندان به کتاب از اجرای طرح پیک کتاب شد و گفت: این طرح می تواند در ارتقای سطح دسترسی اعضا به کتاب بسیار موثر باشد و سبب افزایش سرانه مطالعه شود.

 مخدومی اضافه کرد: در صورتی که اجرای آزمایشی طرح با موفقیت همراه باشد و استقبال شهروندان را به همراه داشته باشد در سایر کتابخانه های عمومی استان نیز اجرا می شود.

گفتنی است؛ استان کردستان در حال حاضر دارای 81 باب کتابخانه های عمومی است که از این تعداد 51 باب نهادی و بقیه مشارکتی هستند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: