به گزارش برنا؛ اقبال عباسی روز چهارشنبه در حاشیه سفر محمدباقر قالیباف به استان چهارمحال و بختیاری و دیدار از طرح‌های شهرستان اردل افزود: یکی از مهمترین جاده‌های ارتباطی استان که عملیات اجرایی آن از ۱۰ سال گذشته آغاز شده است، محور ارتباطی اردل به دوپلان و تونل گورمیزه در محور ارتباطی شهرکرد به ناغان به اردل به خوزستان است که تکمیل آن نیازمند اعتبار مناسب است.

وی ادامه داد: در دیدار رییس مجلس شورای اسلامی مقرر شد تا در خصوص تامین اعتبار این طرح پیگیری شود.

معاون مهندسی و ساخت اداره‌کل ره و شهرسازی چهارمحال و بختیاری در دیدار میدانی رییس مجلس شورای اسلامی از تونل گورمیزه شهرستان اردل گفت: برای تکمیل این محور ارتباطی به ۲۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

حمید ربیعی، از پیشرفت حدود ۱۵ درصدی این طرح خبر داد و گفت:  این طرح از سال ۸۸ آغاز شده است و با اتصال اردل به دوپلان مسافت این مسیر را ۳۰ کیلومتر نزدیکتر می‌کند.

فرماندار شهرستان اردل نیز به دیگر برنامه‌های سفر محمدباقر قالیباف به این شهرستان اشاره کرد و گفت: دیدار با مردم از جمله مردم مناطق روستایی و خانواده شهدا از جمله این برنامه‌ها به شمار می‌رود.

محمود کیانی افزود: علاوه‌بر تکمیل محورهای ارتباطی، تعیین تکلیف سد بهشت‌آباد از دیگر مطالبات مردم از رییس مجلس شورای اسلامی بود و مردم عنوان کردند که اگر قرار است این سد احداث شود با حفظ ملاحظات و منافع منطقه باشد و حق‌آبه نیز به مردم تعلق گیرد.

وی تخصیص آب کشاورزی و تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی را از دیگر مطالبات و مباحث مطرح شده در سفر رییس مجلس به شهرستان اردل عنوان کرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: