به گزارش برنا آذربایجان‌غربی، علی مصطفوی امروز بیست و دوم دی ماه در بازدید از خانه احزاب نمایندگی استان در محل فرهنگسرای  جوان ارومیه، با اشاره به ثبت ۷۰ مورد حزب سیاسی در آذربایجان غربی، اظهار داشت: از این تعداد ۳ مورد احزاب استانی و مابقی شهرستانی هستند. همچنین ۲۵ حزب در حالت رکود قرار دارند که با درخواست مجوز می‌توانند فعالیت خود را از سر گیرند.

معاون استاندار با اشاره به ثبت و فعالیت ۳۵ حزب سیاسی در طول هفت سال گذشته در آذربایجان غربی، ابراز داشت: بیش از ۵۴ درصد این تعداد، در دوره فعالیت دولت تدبیر و امید ثبت شده که نشان‌دهنده توجه دولت به توسعه سیاسی در کشور و استان است.

وی با اشاره به نقش‌آفرینی احزاب در ایجاد شور و شوق انتخاباتی و به صحنه کشیدن مردم، خاطر نشان کرد: احزاب باید فعالیت‌هایی نظیر برگزاری مناظرات، کنفرانس‌ها و میزگردها را مدنظر قرار دهند تا متخصصان و عموم مردم را به صحنه کشیده و مسائل را مورد بررسی قرار دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی افزود: تجهیزات مناسبی برای شروع کار در اختیار خانه احزاب استان قرار گرفته است. همچنین اعطای امکانات و تسهیلات بیشتر نیازمند فعالیت بیش‌از پیش حزب‌هاست.

وی در ادامه با اشاره به اجرای کامل انتخابات مختلف در دولت تدبیر و امید در آذربایجان غربی، بیان کرد: این انتخابات با همراهی همه بخش‌ها با امنیت کامل برگزار شد و هیچ مشکلی در دوره‌های مختلف انتخاباتی در استان نداشتیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: