به گزارش خبرگزاری برنا استان البرز، سرهنگ غلامعلی شرق ، با اشاره به اعمال قانون 16 هزارو 681 راننده خودروی پلاک مخدوش و ناخوانا طی سال جاری در استان البرز اظهار کرد: از مجموع این آمار، 7 هزارو ۷۲۵  فقره مربوط به پلاک های دستکاری شده و ناخوانا بوده است.

وی افزود: همچنین 5 هزارو ۲۳۱ فقره مربوط به خودروهای دارای تک پلاک و 4 هزارو ۷۲۵ فقره خودروهای فاقد پلاک بوده است.

سرهنگ شرق خاطرنشان کرد: مخدوش کردن پلاک خودرو علاوه بر تخلف ، طبق ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی جرم تلقی می شود و اگر یک راننده به عمد پلاک خودروی خود را مخدوش کرده باشد به مراجع قضائی معرفی خواهد شد.

وی گفت:  پلاک وسیله نقلیه یک رکن اصلی از هویت خودرو و مالک آن است و چنانچه  وسیله نقلیه به هر دلیلی فاقد پلاک و یا پلاک مخدوش و  ناخوانا  باشد، از طریق دوربین و نیروهای پلیس شناسایی می شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز در ادامه از تداوم طرح محدودیت  شبانه از ساعت ۲۱ الی 4 صبح روز بعد خبرداد و گفت : این طرح به عنوان یک قانون لازم الاجرا است و چنانچه افرادی از این مهم سرپیچی کنند پلیس با آن ها برخورد خواهد کرد.

سرهنگ شرق اضافه کرد: بیش از ۸۰ درصد از شهروندان طرح قانون ‌محدودیت تردد در استان البرز را رعایت کرده اندکه این روند همکاری  باید استمرار داشته باشد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: