به گزارش خبرگزاری برنا  ایلام ، سامی شهبازی رئیس خانه مطبوعات استان ایلام  در همایش مجازی روسای خانه های مطبوعات کشور با اشاره به مشکلات فی مابین بازرسان و هیات مدیره خانه مطبوعات کشور که با ارسال نامه های سرگشاده به مقامات مسئول و طرح در سطح رسانه ها همراه بود، واکنش نشان داد و افزود: این اتفاق نشان می‌دهد که ما فاقد فهم مشترک در زمینه کار صنفی هستیم و دارای عقب ماندگی های تشکیلاتی هستیم که باید سعی کنیم جبران شود.

وی مجمع عمومی و اساسنامه فعلی خانه های مطبوعات را به رغم نیاز به اصلاحات جدی و اجتناب ناپذیر، فصل الخطاب خواند و تصریح کرد: در این بستر باید فعلا" مشکلات را رفع و رجوع کنیم و برای رسیدن به قله در کار صنفی به رغم پیشرو بودن نسبت به سایر اقشار، کاستی های جدی و چالش برانگیز دیده می شود که باید با گذر از منیت ها و پرده دری‌های غیرضروری رفع و رجوع کنیم تا به وحدت برسیم.

رئیس خانه مطبوعات استان ایلام  اقتصاد کنونی رسانه ها را درهم پوکیده عنوان کرد  و اظهار داشت: بی تردید هم هیات مدیره کشور و هم استان ها نتوانستیم کاری انجام بدهیم و حتما" باید با رفع مشکلات و تقویت نقاط مشترک، فکر راهبردی داشته باشیم.

شهبازی با بیان اینکه ما فقط میز قدرت مدیران هستیم ولی در درون برای خودمان چیزی برای ارائه نداریم،خاطرنشان کرد: در کنار باور عمیق به استقلال خانه های مطبوعات استانها؛ باور دارم که تضعیف خانه مطبوعات کشور از سوی استانها یک امر بشدت مردود است و نتیجه منفی آن به ضرر کل رسانه هاست.

وی با اشاره به مشکلات خبرنگاران شاغل در خبرگزاری ها برای عضویت در سامانه خانه مطبوعات خواهان رفع برخی قواعد زائد و دست و پاگیر در این زمینه شد.

رئیس خانه مطبوعات و رسانه های استان ایلام به برخی چالش های خانه های مطبوعات استانها و مدیران ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی  اشاره و تصریح کرد: من امروز از یک فهمی در تشریک مساعی بین خانه مطبوعات استان و مدیرکل، معاون فرهنگی و کارشناس مطبوعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان رونمایی می کنم که شاید قابل ارائه در مسیر وحدت برای سایر استانها باشد.

وی ادامه داد: حریم خانه مطبوعات و اداره فرهنگ و ارشاد استان در عین احترام متقابل، به گونه ای است که حرمت ها محفوظ و همواره ما شرمنده دوستان هستیم و در بین تمام انجمن ها ما را قله قرار دادند و خانه مطبوعات هم براساس مدار قانون و اخلاق حرفه ای طی طریق می کند.

شهبازی خطاب به روسای خانه های مطبوعات کشور، ادامه داد: شاید شما باور نکنید، ولی در جلساتی که هیات مدیره استان مهمانانی در سطح مدیران استانی دارد، مدیرکل و ارکان مرتبط با حوزه ما در جلسه نقش زیربنایی و پیش برنده برای تقویت، همانند سایر اعضای هیات مدیره ایفاء می کنند و یک رفاقت توام با عقلانیت وجود دارد.

وی ضمن تاکید بر رعایت آرامش از سوی کلیه طرف هایی که نقد و نظرات درون خانوادگی را به جاهای مختلف کشانده اند، گفت: خواهش می‌کنم این مباحث را متوقف کنید و حسن نیکی و محبت را تقویت کنیم و بر مدار قانون حرکت کنیم.

شهبازی ، پذیرش افراد واجد الشرایط و غربال جدی اعضا و همچنین ایجاد یک خط مالی و حمایتی برای کمک به خانه های مطبوعات استان ها را خواستار شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: