به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان و به نقل از روابط عمومی، تشریفات و امور بین الملل استانداری سمنان، حبیب‌الله خجسته‌پور ، در جلسه شورای زکات استان سمنان به ریاست آیت الله سید محمد شاهچراغی، نماینده ولی فقیه در استان سمنان در دفتر امام جمعه سمنان با تشکر از عملکرد و دستاوردهای مدیر و کارکنان اداره کل کمیته امداد استان سمنان در تدوین و اجرای طرح های ابتکاری برای محرومیت زدایی و مقابله با آسیب‌های اجتماعی، افزود: استاندار سمنان به پاس تلاش های اداره کل کمیته امداد، با اعطای لوح تقدیر از مدیران این مجموعه قدردانی نمود.
وی خاطر نشان کرد: سمنان در دریافت زکات از استان های خوشنام کشور است و با هماهنگی و تلاش کمیته امداد و دستگاه های اجرایی مربوطه و توصیه های مدیران ارشد استان توفیق خوبی در سال های گذشته حاصل شد.
وی خاطر نشان کرد: در بحث چگونگی مصرف زکات، توجه لازم همانند ادوار گذشته وجود داشته باشد و پیشنهاد می شود که زکات در رفع مشکلات روز بیشتر هزینه شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: هزینه زکات در بحث ریشه کنی آسیب های اجتماعی و اشتغال جوانان بسیار دارای اهمیت است و باید برای ایجاد اشتغال پایدار به عنوان یکی از مسائل مهم روز با زکات اقدام شود.
خجسته پور تصریح کرد: در بحث منابع جدید زکات مانند معادن در بخش های مختلف آن اقداماتی در دست اجرا است و اجرای طرح های تبلیغی در ارتباط با زکات در استان مورد توجه باشد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: