به گزارش خبرگزاری برنااز لرستان؛ آشتاب روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به نقش موثر کاریابی ها در معرفی مشاغل مناسب به کارجویان،اظهار کرد : از ابتدای امسال تاکنون دو هزار و 476 نفر در مراکز کاریابی غیر دولتی استان لرستان ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد هزار و 262 نفر مرد و هزار و 214 نفر زن بوده‌اند.

او افزود: از دو هزار و 476 نفر تعداد 987 جویای کار در بخش‌های خدمات، صنعت، خدمات ، بخش خصوصی و تعاونی های استان به کار گمارده شدند که از این تعداد 434 نفر زن و 553 نفر مرد بوده‌اند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان عنوان کرد: بیشترین کسانی که در مراکز کاریابی استان ثبت نام کردند در رده سنی 25 تا 34 سال قرار داشتند و بیشترین آنها دارای مدرک لیسانس بوده‌اند.

آشتاب تصریح کرد: 94 نفر از این جویندگان کار فاقد مهارت لازم بودند که به مراکز فنی و حرفه‌ای معرفی شدند که از این تعداد نیز 61 نفر زن و 33 نفر مرد بود.

او به فعالیت 18 مرکز کاریابی ( 17 کاریابی داخلی و یک کاریابی فرصت‌های شغلی خارجی) در سطح استان اشاره کرد و گفت: کاریابی ها و مراکز مشاوره شغلی غیر دولتی بازوی توانمندی برای دولت در شناسایی فرصتهای شغلی و تامین نیروی کار به شمار می روند و سهم بالایی در ایجاد اشتغال داشته و با هدف ارائه راهنمایی و مشاوره شغلی به جویندگان کار و کارفرمایان، شناسایی فرصت‌های شغلی، تامین نیرو برای کارفرمایان و معرفی کارجویان آماده به کار در فرصت‌های شغلی فعالیت می کنند .

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: