به گزارش خبرگزاری برنا استان البرز، پرهام رضایی اظهار کرد: البرز با وجود بیش از  ۳۵۰۰ واحد صنعتی و تولیدی و بالغ بر ۸۰ هزار واحد صنفی در زمینه‌های مختلف از جمله دارو و ماکارونی قطب صنعتی کشور است.

وی با بیان اینکه بیش از ۸۰ درصد ماکارونی کشور در البرز تولید می‌شود، افزود: در زمینه تولید دارو هم کارخانه های فعال متعددی در البرز وجود دارد و راه اندازی تعداد زیادی واحد دارویی دیگر در یک شهرک دارویی استان هم قرار است که عملیاتی شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز با اشاره به فعالیت خوب صنعتگران البرزی در تولید محصولات غذایی، بیان کرد: انواع کارخانه‌های تولید سس، رب گوجه فرنگی، شکلات و شیرینی در این استان فعال است که با توجه به نزدیکی پایتخت ظرفیتی ویژه برای البرز محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه تولید قطعات خودرو در البرز هم در سطح کارخانه های کوچک تا بزرگ از دیگر ظرفیت‌های بخش صنعتی این استان است، عنوان کرد: در حوزه کشاورزی صادرات ۱۱ هزار کانتینری در سال گذشته برای استان محقق شد و این رقم در ۹ ماهه نخست سال جاری به  بیش از ۲۰ هزار کانتینر رسیده است.

رضایی تصریح کرد: رقم رشد صادراتی البرز در سال ۹۹ نسبت به سال گذشته بیش از ۸۶ درصد بوده و قرار است تا پایان سال عدد صادارات استان از مرز یک میلیارد دلار عبور کند که تاکنون بیش از ۹۰۰ میلیون دلار آن محقق شده است و این مهم نشان از وجود رویکرد خوب صادراتی در البرز دارد.

وی با بیان اینکه به واسطه فعالیت کارخانه‌های تولیدی و صنعتی بیشمار در البرز میزان واردات مواد اولیه، ماشین آلات و قطعات خط تولید به این استان آمار بالایی است، گفت: به عنوان نمونه حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد مواد شیمیایی مورد نیاز صنایع البرز از کشور چین وارد می شود.

رئیس اتاق بازرگانی البرز با اشاره به اینکه تعداد واحدهای تولیدی در البرز خیلی بیشتر از شرکت‌های بازرگانی فعال استان است، بیان کرد: این نشان می دهد که کالاهای وارداتی به البرز به طور مستقیم وارد چرخه تولید می‌شود.

رضایی در پایان با تاکید بر اهمیت حل مسائل فعالان حوزه کشاورزی استان در زمینه واردات ماشین آلات ویژه بسته بندی و یا فریزکردن محصولات فسادپذیر این بخش گفت: البرز در زمینه کشاورزی پیشرفت‌های خوبی داشته است و با حل این مسئله فصل تازه ای در صادرات محصولات کشاورزی استان عملیاتی خواهد شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: