به گزارش خبرگزاری برناازلرستان؛ نظری امروز در بازدید از پروژه کتابخانه  عمومی شماره 2 پلدخترکه با حضور اسماعیل میخک بیرانوند رییس کتابخانه های عمومی شهرستان پلدختر و رضا جودکی نژاد نماینده خانه مطبوعات لرستان در پلدختر انجام گرفت  با بیان اینکه این پروژه  با مساحت 1500 متر درسال 1387 کلنگ زنی شد وتاکنون نزدیک به 90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

 او ضمن تقدیر ازحمایت های  احمد حسین فتایی  مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی لرستان و سید حمید رضا کاظمی نماینده پلدخترومعمولان  در مجلس شورای اسلامی از این پروژه مهم فرهنگی  ، افزود: بحث گرمایشی و سرمایشی این کتابخانه به 2 میلیارد تومان اعتبار نیازدارد که در صورت اعتبار در اسرع وقت وتا قبل از خردادماه 1400 به بهره برداری خواهد رسید.

 رییس فرهنگ وارشاد اسلامی پلدختر با اشاره به تخریب های وارده از  سیل 98 به ساختمان این کتابخانه ،خاطر نشان کرد:سیلاب فروردین  98 به این پروژه آسیب هایی وارد کرد که پس از سیل دوباره در روند بازسازی  مجدد قرار گرفت والان درمسیر تکمیل است .

به گفته  نظری  این کتابخانه یکی از کتابخانه های خوب واستاندارد است که قطعا افتتاح آن بررشد  سرانه فضای  کتابخانه ایی و مطالعه در شهرستان تاثیرمثبتی خواهدگذاشت.

همچنین رییس کتابخانه های عمومی شهرستان پلدختر در این بازدید گفت: طبق شاخص های نهاد کتابخانه های عمومی  به ازای هر 25 هزار نفر باید یک کتابخانه  دایر شود تا خدمات دهی لازم برای شهروندان انجام گیرد به همین سبب  درحال حاضربا توجه به جمعیت حدود 80 هزار نفری شهرستان پلدختر ما نیازمند 3 باب کتابخانه  هستیم.

اسماعیل میخک بیرانوند افزود : قبلا در سطح شهرستان پلدخترودر سال 73 فقط 2 باب کتابخانه عمومی ،  یکی کتابخانه علامه جزایری در پلدخترمرکزی ودیگری  کتابخانه امام علی (ع) در شهرمعمولان  دایر شده اند  ولی شرایط جمعیتی شهرستان پلدختر ایجاب می کند تا تعداد کتابخانه های عمومی برای افزایش سرانه کتابخانه ای افزایش یابد که در این زمینه امیدواریم با تکمیل پروژه   کتابخانه شماره 2 توسط اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شاهد افزایش این سرانه در سطح شهرستان باشیم .

او بیان کرد: یکی از زیرساخت های توسعه  ونیازهای مبرم هرجامعه کتابخوانی است به همین خاطر امیدواریم  کتبخانه  شماره 2  پلدخترهرچه سریعتر به بهره برداری برسد وشاهد تاثیر آن برافزایش سرانه فضای کتابخانه ایی وهمچنین ارتقا سطح مطالعه مردم منطقه باشیم.

رییس کتابخانه های عمومی شهرستان پلدختر  با بیان اینکه احداث وتکمیل این پروژه برعهده اداره فرهنگ وارشاد اسلامی است  و ما فقط نهاد بهره بردار هستیم ،گفت: کتابخانه شماره 2  پس از ساخت وتکمیل  تحویل ما داده می شود وما کار تجهیز وکتاب ومنابع  آن را انجام خواهیم داد.

 همچنین رضا جودکی نژاد نماینده خانه مطبوعات لرستان در شهرستان پلدختر در حاشیه این بازدید با اشاره به نقش موثر رسانه ها در بحث پیگیری پروژه های عمرانی در سطح شهرستان ،خاطر نشان کرد: پروژه کتابخانه عمومی شماره 2 پلدختر از جمله پروژه هایی بوده که رسانه ها همیشه به جد روند پیشرفت فیزیکی آن را رصد می کرده اند.

او با اشاره به تفاهم نامه اخیر بین کتابخانه عمومی وخانه مطبوعات شهرستان، یادآورشد: حوزه فعالیت رسانه ها باتوجه به محتوای فرهنگی کار آنان با حوزه کتاب نیز گره خورده است که توسعه کتابخانه ها در سطح شهرستان بر رشد کیفی وفکری فعالیت رسانه ها نیز می افزاید.

جودکی نژاد ضمن تقدیر از اقدامات دستگاه فرهنگ وارشاد اسلامی لرستان وشهرستان پلدختر و همچنین پیگیری های کتابخانه عمومی شهرستان برای تکمیل این پروژه ، گفت: امیدواریم هرچه سریعتر این پروژه مهم که یکی ازمطالبات اصلی مردم پلدختر است به بهره برداری رسیده تا شاهد رشد سرانه کتابخانه ایی و مطالعه در بین مردم منطقه باشیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: