به گزارش برنا آذربایجان‌غربی، یاسر اسدپور رییس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری ارومیه گفت: ۱۹ سامانه و ۶ پروژه زیرساختی و همچنین ده‌ها اپلیکیشن برای الکترونیکی کردن خدمات از برنامه‌های این سازمان به شمار می‌رود.

وی با اشاره به راه‌اندازی مرکز هوشمند کنترل ترافیک ارومیه از سال آینده افزود: این پروژه با نصب دوربین در ۴۲ نقطه شهر اجرایی خواهدشد.

رییس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری ارومیه گفت: با توجه به ایجاد بسترهای لازم و توسعه شبکه فیبرنوری، در سه ماهه نخست سال آینده، ارومیه هم به شبکه نسل پنجم تلفن همراه "5G" خواهدپیوست ضمن اینکه در راستای توسعه شبکه زیرساختی و براساس تفاهم‌نامه‌ای که با شرکت ایرانسل منعقد شده، این شرکت در حال ایجاد شبکه اختصاصی فیبرنوری است که تاکنون ۴۰ کیلومتر از ۷۲ کیلومتر پروژه اجرایی شده است و این شبکه علاوه بر بهبود بار ترافیکی شبکه، بسترهای لازم برای اینترنت اشیا را نیز آماده خواهدکرد.

وی اضافه کرد: با توجه به وجود ارتفاعات پارک جنگلی، در حال آماده‌سازی بسترهای لازم برای پوشش چتر وای‌فای در ارومیه هستیم.

اسدپور در خاتمه گفت: بسترهای لازم برای بحث IPTV، پروفایل شهروندی به آدرس my.urmia.ir، ساماه تعیین موقعیت‌یابی آنلاین، الکترونیکی کردن خدمات مختلف شهرداری، اپلیکیشن‌های پارک هوشمند، شهرداری، استعلام و پرداخت عوارض خودرو، نقشه گردشگری ارومیه و تور مجازی شهر ارومیه از دیگر برنام‌های این سازمان به شمار می‌رود.

انتهای پیام/

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: