به گزارش خبرگزاری برنااز لرستان؛ آشتاب" روز یکشنبه در آیین  بهره برداری از درمانگاه تخصصی دیابت یاس خرم‌آباد به حمایت از بخش درمان با ارائه تسهیلات اشاره کرد و اظهار کرد: برای این مجموعه با 20فرصت شغلی نیز 23میلیارد تومان سرمایه گذاری شده که یک میلیارد و 800میلیون تومان آن از محل تسهیلات فراگیر تامین شده است.

او بیان کرد: همچنین در این مدت بیش از 290میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت  به تعداد یک هزار و 330 طرح با اشتغال 5 هزار و 501 نفر از محل اعتبارات مشاغل روستایی و عشایری در استان پرداخت شده است.

آشتاب  تصریح کرد: علاوه بر پرداخت این تسهیلات و مشارکت در ایجاد طرح های روستایی، تثبیت و توسعه واحدها و افزایش فرصت های شغلی آنها نیز از طریق مشوق های دولت شامل یارانه دستمزد، معافیت بیمه ای کارفرما و کارورزی دانش آموختگان پیگیری می شود.

او گفت: مهارت آموزی کارجویان از برنامه های اولویت دار است که در راستای اجرای الگوی آموزشی سفارش محور مبتنی بر اشتغال، تفاهم نامه ای با دانشکده فنی وحرفه ای استان منعقد شده است.

آشتاب خاطر نشان کرد: بر این اساس همکاری در استعداد یابی، هدایت شغلی و تحصیلی، مشاوره جویندگان کار و کارفرمایان در مراکز و شعب دانشکده فنی و حرفه ای، انجام فعالیت های مشاوره ای، پژوهشی و آموزشی در زمینه های شغلی و اشتغال انجام خواهد شد و کارفرمایان می توانند برای سفارش نیروی کار ماهر به کاریابی ها مراجعه کنند و دانش آموختگانی را که از طریق دانشکده فنی و حرفه ای آموزش دیده اند جذب نمایند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: