به گزارش خبرگزاری برنا؛ دکتر "ابراهیم سلمانی" سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد درخصوص آخرین وضعیت استان در زمینه ابتلا به بیماری کرونا گفت:  امروز بستری های مشکوک به کرونا در استان یزد با افزایش ۲۰ درصدی نسبت به روز گذشته، به ۲۶۵ تن رسیده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد ادامه داد: در حال حاضر از این تعداد، ۴۱ نفر به دلیل وخامت حالشان در بخش مراقبت‌های ویژه حضور داشته و خدمات دریافت می‌کنند .

وی با اشاره به افزایش تعداد موارد بستری و سرپایی مشکوک به کرونا افزود: در حال حاضر اکثر بستری ها و مراجعات خانوادگی است که نشان دهنده ی تاثیر سفرها، مهمانی ها و عدم رعایت شیوه نامه ها در چهار هفته گذشته است.

سلمانی اظهار داشت: بر اساس بررسی های انجام شده متاسفانه میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در میان مردم استان نسبت به ماه گذشته کاهش داشته و همین امر باعث خیز آرام حرکت به سمت موج چهارم شیوع ویروس کرونا در استان شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد تصریح کرد: استفاده صحیح مردم از ماسک، عدم حضور در اماکن پرتردد و شلوغ تا حد امکان، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، شستشوی مرتب دست و صورت با آب و صابون و ضدعفونی مرتب سطوح و دست ها به ویژه قبل از صرف غذا مورد توجه شهروندان  قرار گیرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: