به گزارش خبرگزاری برنا؛ "غلامعلی دهشیری" رئیس کل دادگستری استان یزد با اعلام پایام طرح کاداستر اراضی ملی استان یدز بعنوان اولین استان کشور؛ اظهار کرد: اولویت‌دهی در تعیین حدود و صدور اسناد حدنگاری شده برای اراضی ملی و منابع طبیعی بر عهده سازمان اسناد و املاک کشور است که به عنوان یکی از برنامه های کوتاه مدت سند تحول پیش‌بینی شده است.

وی، هدف از اجرای طرح کاداستر را تعیین محدوده‌های مالکیتی به همراه اطلاعات حقوقی مرتبط با هر ملک دانست و اظهار کرد: در سال گذشته با ابلاغ طرح از سوی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تثبیت و صدور سند مالکیت اراضی ملی در استان یزد در دستور کار قرار گرفت و عملیات کاداستر اراضی ملی به مساحت هفت میلیون و ۳۰ هزار هکتار در بانک کاداستر جانمایی و به اتمام رسید و اسناد مالکیت این اراضی صادر و تسلیم شد.

دهشیری در رابطه با تعامل دستگاه‌های متولی در اجرای طرح کاداستر افزود: با تعامل و همکاری دستگاه‌های ذی ربط از جمله اداره منابع طبیعی و ثبت اسناد و املاک و اجرا طرح کاداستر ، تعرض به اراضی ملی به شدت کاهش می‌یابد.

رییس‌کل دادگستری یزد تصریح کرد: با اجرای این طرح ، قضازدایی، کاهش ورودی پرونده‌ها به محاکم قضایی، کاهش اختلافات حقوقی مردم و از همه مهمتر حفظ انفال صورت می گیرد.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: