به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان؛ روز (جمعه، سوم اردیبهشت ماه) و در هفتمین روز از مسابقات وزنه‌‌برداری قهرمانی بانوان بزرگسالان آسیا و یکی از مراحل گزینشی (سطح طلایی) بازی‌‌های المپیک توکیو به میزبانی تاشکند ازبکستان، از ساعت 15:30 به وقت تهران رقابت گروه A دسته 81 کیلوگرم بانوان با حضور الناز باجلانی و سیده الهام حسینی آغاز شد.
 
الناز باجلانی وزنه بردار کردستانی تیم ملی بانوان کشورمان در حرکت یکضرب ابتدا وزنه‌های 85 و 94 کیلوگرم را مهار کرد اما نتوانست در حرکت سوم موفق باشد و وزنه 97 کیلوگرم را انداخت و عنوان پنجم حرکت تک ضرب را کسب کرد.
 
باجلانی بعد از اینکه شانس کسب مدال در حرکت یک‌ضرب را در مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی از دست داد، در حرکت اول دوضرب وزنه 100 کیلوگرم را بالای سر برد و درحالیکه در حرکت دوم نتوانسته بود وزنه 107 کیلوگرم را مهار کند، در حرکت سوم وزنه 109 کیلوگرم را بالای سر برد.
 
همچنین سیده الهام حسینی در حرکت اول دوضرب وزنه 111 کیلوگرم را مهار کرد، در حرکت دوم نیز وزنه 118 کیلوگرم را بالای سر برد و در حرکت سوم توانست وزنه 122 کیلوگرم را مهار کند.
 
به این ترتیب در پایان رقابت دسته 81 کیلوگرم الهام حسینی رکورد 91 کیلوگرم در یک ضرب، 122 کیلوگرم دوضرب و مجموع 213کیلوگرم را ثبت کرد و در رده پنجم آسیا ایستاد.
 
الناز باجلانی نیز با رکورد 93 کیلوگرم در یک ضرب، 109 کیلوگرم در دوضرب و مجموع 202 کیلوگرم در رده ششم آسیا قرار گرفت.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: