به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان؛ معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج ضمن تبریک فرا رسیدن "روز سنه" گفت: نامگذاری ششم اردیبشت ماه به عنوان "روز سنه" در تقویم محلی یکی از رویدادهای مهم در حوزه فرهنگی بود.

دکتر سرکه وت نجفی اظهار داشت: سال 98 برنامه های فرهنگی هنری متعددی در زمینه های مختلف در راستای گرامیداشت "روز سنه" شامل برگزاری نشست ها، جشن و... برگزار شد.

وی بیان کرد: امسال و سال گذشته بواسطه شیوع ویروس کرونا و جلوگیری از زنجیره شیوع این ویروس و همچنین رعایت پروتکل های بهداشتی امکان برگزاری برنامه ها به صورت حضوری وجود ندارد و برنامه های این روز بصورت مجازی برگزار می شود.

وی از برگزاری چندین برنامه فرهنگی و هنری به مناسبت گرامیداشت ششم اردیبهشت ماه "روز سنه" خبر داد و گفت: رونمایی از کتاب، برگزاری کنسرت آنلاین موسیقی، رونمایی از کلیپ موسیقی "سنه"، برگزاری سلسله نشست های تخصصی در مورد سنندج و انجام تبلیغات محیطی در سطح شهر سنندج از مهم ترین برنامه های در نظر گرفته شده به مناسبت این روز است.

نجفی تصریح کرد: در همین راستا در دو بوستان سطح شهر از کتاب پرتره مشاهیر با بیوگرافی سه زبانه به قلم استاد مهدی حجت السادات و کتابی با نام "از سنه تا سنندج" در خصوص شهر سنندج به نویسندگی دکتر کیومرث حبیبی، دکتر کیومرث ایراندوست و دکتر هوشمند علیزاده رونمایی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری کنسرت آنلاین در دو بخش فولکلور و سنتی و رونمایی از کلیپ موسیقی "سنه" توسط سعدالله نصیری از دیگر برنامه های بزرگداشت "روز سنه" خواهد بود.

وی همچنین به برگزاری نشست های تخصصی به مناسبت هفته "سنه" به صورت آنلاین در صفحه اینستاگرام سنه پلاس اشاره نمود و گفت: نشست معماری، شهرسازی با حضور دکتر کیومرث حبیبی و دکتر هوشمند علیزاده، نشست آسیب شناسی موزیک کردی با حضور اساتید شهرام علیمحمدی، مهدی احمدی و راشد باباشهابی از جمله نشست های در نظر گرفته شده است.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج افزود: نشست سنندج آیین و عرفان با حضور دکتر مختار هاشمی و دکتر نوید نقشبندی، نشست دانشنامه سنندج و مکتوبات تاریخی با حضور دکتر امید ورزنده و دکتر جمال احمدی، نشست تاریخ معاصر سنندج و نقش سنجر خان با حضور دکتر شمس و استاد جمال احمدی آیین و نشست شهر خلاق و تاثیرات آن بر توسعه با حضور استاد صدیق تعریف، دکتر فرزاد حاجی میرزایی و خانم دکتر مهین گزانی از دیگر نشست های تخصصی در این زمینه است.

دکتر نجفی تاکید کرد: شهروندان و علاقمندان می توانند از 7 تا 12 اردیبهشت ماه سال جاری هر شب ساعت 22 با مراجعه به آدرس @sanandaj.plus در این نشست ها شرکت نمایند.

 

 

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: