به گزارش برنا آذربایجان غربی ، جعفر وحدت در بازدید از اراضی زیر کشت سیب زمینی در شهرستان چالدران با بیان اینکه  همه ساله با مساعد شدن شرایط آب و هوای منطقه، سیب زمینی کاران این شهرستان ، کشت خود را در اراضی کشاورزی آغاز می کنند، اظهار کرد : سال گذشته ۷۰۰ هکتار از مزارع شهرستان زیر کشت سیب زمینی رفته بود که براساس براوردهای انجام شده امسال ۵۰ هکتار افزایش می باید.

وحدت تصریح کرد: سطح زیرکشت سیب زمینی استان سالانه به طور میانگین  یکهزار و ۶۰۰ هکتار هست که ۳۵ تن در هکتاربه طور متوسط از هر هکتار ازمزارع زیر کشت این محصول برداشت می شود.

وی خاطرنشان کرد: ارقامی که امسال سیب زمینی کاران منطقه اقدام به کشت آن نموده اند شامل آگریا بامبا، ساتینا و ۲ رقم جدید نیز به صورت اصلاح شده در نوع های بیلوا و جلی کشت کردند.

وحدت با بیان اینکه تمام مراحل کشت ،داشت و برداشت این محصول به صورت مکانیزه انجام گیرد، ادامه داد : تمامی نهاده های مورد نیاز شامل کود و سم از جمله اوره و فسفاته تهیه و در اختیار کشاورزان قرار داده می شود و تسهیلات  اعتباری نیز جهت تامین هزینه های کشت سیب زمینی در اختیار آنان قرار داده می شود.

وی یاد اور شد : کشت این محصول تا ۲۰ اردیبهشت ماه در سطح شهرستان ادامه دارد.

خبرنگار: سینا پسران افشاریان

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: