به گزارش برنا آذربایجان‌غربی، امیر جعفرزاده در مورد آخرین وضعیت مناطق سیل زده استان  اظهار کرد: از عصر روز گذشته که بارندگی های شدید و سیل آسا را شاهد هستیم و به ویژه در شمال استان روستاهای شهرستان های  چایپاره، چالدران، پلدشت و خوی این بارندگی های خسارات وارد کرده و ۱۳ روستای این شهرستانها در گیر سیل هستند.

وی افزود: در پی این اتفاق ۱۰ تیم عملیاتی هلال احمر استان شامل ۳۲ امدادگر و داوطلب برای امدادرسانی وارد عمل شدند.

جعفرزاده گفت: تیم های عملیاتی از شعب چایپاره، چالدران، پلدشت و خوی به مناطق اعزام شدند و مجموعا ۴ دستگاه خودروی کمک دار و ۳ دستگاه آمبولانس  برای امدادرسانی استفاده شده است.

مدرعامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی  همچنین گفت که بر اساس برآوره های اولیه برابر گزارشات دریافتی نیروهای عملیاتی تا ساعت ۲۳:۲۱ بیشترین آبگرفتگی مربوط به روستاهای اعلامی در شهرستان چایپاره بوده که نیروهای عملیاتی تا کنون نسبت به تخلیه آب از منازل روستایی و محل های نگهداری احشام و علوفه دامی اقدام کرده اند، و در روستای آغجا قشلاق شهرستان خوی نیز ۱۰ باب منزل مسکونی توسط نجاتگران آب از محوطه منازل تخلیه شده است.

جعفرزاده در ادامه گفت: سایر ملزومات تخصصی عملیات با توزیع اقلام زیستی برابر ارزیابی های صورت گرفته توسط تیم های ارزیابی در سطح خانوار های متاثر از سیل مزبور همچنان ادامه دارد و گزارشات تکمیلی اعلام خواهد شد.

خبرنگار: سینا پسران افشاریان

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: