به گزارش خبرگزاری برنااز لرستان؛ حسنی مقدم درحاشیه  جلسه بررسی طرح های اشتغالزای حوزه کشاورزی شهرستانهای دلفان و سلسله و ایجاد اشتغال برای زنان کار که با حضور یحیی ابراهیمی نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی برگزارشده بود، اظهار کرد: تصمیمات خوبی در این جلسه گرفته شد که امیدواریم با اجرایی کردن آنها شاهد رشد و توسعه دو شهرستان باشیم.

او افزود: در این جلسه مقرر شد بانک های عامل به استناد بند "ذ" ماده 33 قانون برنامه ششم  ۱۵ درصد از منابع خود را به بخش کشاورزی اختصاص دهند، زیرا بر اساس سند آمایش لرستان، مهمترین محور  و موئلفه توسعه استان کشاورزی و دامپروری است.

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان تصریح کرد:تاکید اجرایی شدن رفع تداخلات از دیگر مصوبات جلسه بود، زیرا در این صورت بخشی از اراضی منابع ملی به نفع کشاورزی آزاد سازی شده و کشاورزان به راحتی می‌توانند سرمایه گذاری انجام دهند.

 حسنی مقدم بیان کرد: توسعه کشت گیاهان دارویی در دو شهرستان دلفان و سلسله از دیگر مصوبات جلسه بود، زیرا گیاهان دارویی یکی از ظرفیت‌ها و اولویت‌ها در راستای ایجاد اشتغال و کاهش فقر است.

این مسئول  با اشاره به اجرای سیستم های نوین آبیاری، یادآورشد: سقف اعتبارات آبیاری نوین را در شهرستان دلفان شناور گذاشتیم تا طرح‌ها معرفی و در کارگروه استانی مصوب شود.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: