به گزارش خبرگزاری برنا استان البرز، مهرداد بابایی در جمع خبرنگاران با اشاره به خیزش سویه جدید کرونا در البرز توضیح داد: در کمتر از ۱۰ روز تعداد بستری‌های استان از ۵۰۰ نفر به ۷۰۰ نفر و تعداد مراجعین حضوری نیز از هزار نفر به ۱۸۰۰ نفر رسیده که این افزایش ادامه دارد.

سخنگوی ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی البرز افزود: وضعیت نشان می‌دهد سویه جدید کرونا در استان در حال غالب شدن است که این امر ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم و صاحبان صنوف را دو چندان می‌کند.

این مسئول گفت: در شرایط موجود به فکر افزایش مجدد بخش‌های کرونایی در بیمارستان‌های استان هستیم تا بتوانیم به بیماران جدید خدمات رسانی مناسبی داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه محدودیت‌ها و پروتکل‌های بهداشتی آن طور که باید و شاید رعایت نمی شود، افزود: هیچ کس دوست ندارد در شرایط اقتصادی فعلی مغازه و صنفی بسته باشد ولی سلامتی مردم در اولویت قرار دارد و فعلا چاره‌ای جز اعمال محدودیت نیست.

بابایی تصریح کرد: از امروز نظارت‌های بیشتری بر محدودیت‌های اعمال شده صورت می‌گیرد و با واحدها و صنوفی که در این خصوص بی توجه باشند برخورد قانونی مقتضی صورت می‌گیرد.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: