به گزارش خبرگزاری برنا استان البرز؛ غفور قاسم پور اظهار کرد: سال گذشته اعتبارات کرج 50 میلیارد تومان بود اما امسال برغم وجود تحریم، مشکلات اقتصادی و عدم وجود منابع نفتی، اعتبارات شهرستان کرج با رشد 2.5 برابری به رقم 130 میلیارد تومان رسید.

معاون استاندار در ادامه با اشاره به محرومیت های شهرستان مرکز استان البرز بیان کرد:  شهرهای کرج و بخش های اقماری آن حتی از شهرستان هایی مانند طالقان و اشتهارد هم محروم تر هستند که بخشی از این محرومیت ها در حوزه آموزش نمود عینی دارد.

قاسم پور گفت: با وجود افزایش اعتبارات شهرستان این هنر مدیران است که رایزنی های لازم را برای تخصیص منابع از سرفصل اعتبارات ملی در دستور کار قرار دهند.

وی افزود: در بخش های منابع آبی، آبیاری نوین، فاضلاب و پسماند، بهسازی راه های روستایی، بافت های فرسوده ،طرح های هادی، توسعه امور ورزشی اعتبارات خوبی از سرفصل ملی اختصاص پیدا کرده است و مدیران مربوطه باید تلاش کنند تا منابع مالی را از این طریق نیز افزایش دهند.

فرماندار کرج در ادامه با تأکید بر اینکه رایزنی های مدیران از دستگاه های بالادستی متوقف نشود، به شرایط کرج در قطعی های اخیر اشاره و بیان کرد: از آنجایی که 75 درصد منابع آبی کرج به چاه ها متصل است و در جریان قطعی ها علاوه بر برق، آب کرج نیز قطع می شد، مدیران مربوطه رفتند و پشت در وزارت نیرو شرایط خاص شهرستان  و استان در سطح کشور تشریح و توضیح داده شد تا بخشی از مشکلات مرتفع شد.

وی بیان کرد: البته تلاش های استاندار محترم استان البرز و  نمایندگان محترم شهرستان کرج در مجلس شورای اسلامی در این زمینه کمک شایان توجهی داشت که جای قدردانی دارد.

 معاون استاندار درادامه با اشاره به شرایط خاص استان البرز از حیث ترددهای میلیونی بیان کرد: این استان در مسیر عبور از 14 استان مواصلاتی کشور قرار دارد و نگهداری از راه ها و حجم این ترددهای میلیونی برای استان هزینه بر است، لذا نیاز اساسی است که نیم درصد از بودجه های استانهای مذکور به کرج اختصاص پیدا کند.

 

 

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: