به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان؛ حجت الاسلام عبدالرضا پورذهبی روز چهارشنبه در جریان دیدار با مسوولین و کارکنان شوراهای حل اختلاف استان کردستان اظهار داشت کار شوراهای حل اختلاف را عام المنفعه است چون ایجاد صلح و سازش در بین مردم کار پرخیر و برکتی است که موجبات رضایت خدای متعال را در پی دارد.

 معاون توسعه حل اختلاف استان کردستان هم در این دیدار گفت: در حال حاضر ۳۸ درصد از پرونده های شورای حل اختلاف استان کردستان به صلح و سازش منجر می شود که بنا داریم با تلاش مضاعف همکاران این میزان را به ۴۵ درصد برسانیم.

بهادر اسدی با اشاره به اینکه در سند تحول قضایی قوه قضاییه اشاره ای ویژه به مقوله صلح و سازش شده است اظهار داشت: در معاونت توسعه حل اختلاف نهادهای شبه قضایی همچون نهاد داوری ، میانجیگری و ستاد ملی صبر فعال هستند و تعداد قابل توجهی از پرونده های قضایی از این طریق منجر به صلح و سازش می شود .

وی تاکید کرد: اخیرا ابلاغ ۴۳ نفر از صلح یاران شهرستان سنندج توسط ریاست کل دادگستری استان به آنها اهدا شده و مقرر است تا در تمامی شهرستانها و روستاهای استان کردستان این افراد بصورت خودجوش طرفین پرونده ها را به صلح و سازش هدایت کنند.

معاون توسعه حل اختلاف استان کردستان ادامه داد: همچنین بنا داریم تا در تمامی مساجد سطح استان کردستان یک هیأت صلح و سازش مستقر کنیم.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: