به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، عبدالله ارجائی در آیین آغازین جشنواره بین‌المللی هنرهای شهری مشهد الرضا (۱۴۰۱)، اظهار کرد: یکی از رسم های زیبا ما ایرانیان این است که در آستانه سال نو خانه تکانی انجام می‌دهیم و با خرید لباس های نو با تمام وجود به استقبال بهار می رویم.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره استقبال از بهار در چند سال گذشته، ادامه داد: چند سال قبل با ابتکار شهردار مشهد (مهندس پژمان) یک اتفاق جدید در شهر رخ داد و آن این بود که در آستانه بهار، المان های شهری مهمان شهر شد، مردم و زائرین نیز استقبال خوبی انجام دادند.

شهردار مشهد الرضا (ع) بیان کرد: از سوی دیگر با این اقدام هنرمندان خوب ما نیز فرصت هنرنمایی پیدا کردند، امروز ۱۳ سال از آن ماجرا می گذرد و زائرین و مجاورین امام رضا (ع) منتظر رونمایی از آثار چهاردهمین جشنواره هستند.

ارجائی با بیان اینکه این جشنواره با سال های قبلی خود متفاوت است، تاکید کرد: در جشنواره 1401 از هنرمندان بین المللی نیز دعوت به عمل آمده است و مردم ما نیز حضور جدی تری در بخش داوری دارند.

وی عنوان کرد: جشنواره بین‌المللی هنرهای شهری در بهار ۱۴۰۱ مهمان شهر مشهد خواهد شد و امید داریم خاطرات خوبی را در ذهن شهروندان و زائرین بر جای بگذارد.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: