به گزارش برنا مازندران ، محمد علی محسنی بند پی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تا محو کامل ویروس کرونا نباید از پروتکل‌های پیشگیرانه دست بکشیم، گفت: نباید در مقابله با کرونا عجولانه تصمیم گرفت و قضیه را صفر تا صد یا سیاه و سفید نگاه کنیم.

وی با تاکید بر اینکه در بحث آموزش و پرورش نیز باید از فرصت کرونا استفاده کرد و کلاس‌های درس  را ترکیبی از مجازی و حضور برگزار کنیم، افزود: قطعا در صورت حضوری شدن دانشگاه‌ها و مدارس باید شاهد بروز فاجعه در کشور باشیم، حتی بنده به وزرای بهداشت، کشور و تعاون و سرپرست وزارت آموزش و پرورش در این زمینه تذکر دادم.

نماینده نوشهر در مجلس تصریح کرد: اگر ما نمی توانیم از فرصت کرونا استفاده کنیم و نظام سنتی آموزش و کار را تغییر دهیم حتما باید به سمتی برویم که کارکنان و دانش و آموزان و دانشجویان را با شرایط خاص به طور نمونه 50 درصد حضور به سرکار، مدارس و دانشگاه ببریم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه برای مقابله با کرونا باید مدیران وقت بیشتری بگذارند تا شاهد ایجاد پیک‌های بعدی کرونا در کشور نباشیم، اظهار داشت:ستاد ملی مبارزه کرونا هم نباید به راحتی دست از ابزار سلبی برای مقابله کرونا بردارد، اگر در مقابله با کرونا ساده‌انگاری شود ممکن است باردیگر کشور دچار پیک جدیدی شود که مهار آن سختی‌های فراوانی دارد.

محسنی‌بند پی درباره واکسیناسیون عمومی انجام شده نیز، گفت: در حال حاضر طبق آمارهای که کشورهای توسعه یافته ارائه کرده‌اند میزان اثربخشی واکسن در برابر سویه‌های جدید  پائین آمده است که باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و سخت‌گیرها مانع از ایجاد پیک جدید در کشور شویم.

انتهای پیام

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: