به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، سیدحسین آقایی در این خصوص اظهار کرد: در این گروه از مسابقات تیم‌های گلستان، فریدونکنار، بابل، تهران، یزد، بجنورد و تیم منطقه ویژه اقتصادی دوغارون تایباد به مدت چهار روز در قالب ۵۶ بازی با یکدیگر رقابت کردند.

وی افزود: این دوره از مسابقات با قهرمانی تیم تایباد در سالن تربیت بدنی ۹ دی شهرستان بابل پایان یافت و تیم‌های گلستان وکرمان نیز به ترتیب در سکوی دوم و سوم ایستادند.

مدیر اجرایی منطقه ویژه اقتصادی دوغارون با اشاره به ضرورت حمایت و پشتیبانی از ورزشکاران معلول و جانباز، بیان کرد: فعالیت‌های بدنی مستمر سبب نشاط و شادابی در این قشر شده و عوارض روحی و روانی ناشی از معلولیت را کاهش می‌دهد و همچنین یکی از راه‌های خروج آنان از گوشه‌نشینی خواهد شد.

وی ادامه داد: حمایت از معلولان و تلاش برای ارتقا و پیشرفت آنان در عرصه‌های مختلف اجتماعی به ویژه حوزه‌های ورزشی سبب می‌شود به خودباوری برسند و سعی کنند تحرکات جسمی خود را برای پیشرفت و پیروزی افزایش دهند.

آقایی گفت: حضور تیم معلولان تایباد در مسابقات کشوری یک نقطه عطف است؛ ورزشکاران و قهرمانان شهرستان، نمایندگان در راستای انتقال فرهنگ اصیل منطقه به شهرها و استان‌های سراسر کشور هستند و به این وسیله ظرفیت‌های شهرستان را به دیگران معرفی می‌کنند.

وی اظهار کرد: هرچند این عزیزان محدودیت‌های خاصی دارند اما خداوند استعدادهای نهفته فراوانی در ذات آن‌ها نهاده که با شناسایی آن می‌توان گام بزرگی برای پیشرفت آنان برداشت و نیز با حمایت تمام نهادها از معلولان و جانبازان بسیاری از مشکلات و مسائل موجود در این زمینه مرتفع خواهد شد.