به‌ گزارش خبرگزاری برنا؛ بهروز اکرمی در جلسه هماهنگی برگزاری مراسم گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر با اشاره به سخن امام خمینی(ره)  مبنی‌‌بر این که خرمشهر را خدا آزاد کرد، اظهار داشت: در تمام روزهای پیروزی باید این سخن را مدنظر قرار داد زیرا در اعتقادات ما مسلمانان، تمامی کارها را خداوند متعال انجام داده و ما فقط وسیاه هستیم.

وی افزود: در همه کشورها حتی در آنهایی که ارزش‌های دینی، اهمیت چندانی ندارد، به کسانی که برای سرزمین و کشورشان جان خود را فدا کرده‌اند، نگاه ویژه و قابل ‌احترامی دارند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی تصریح کرد: هدف از برگزاری بزرگداشت سوم خرداد، هفته دفاع مقدس و سالگردهای مشابه، یادآوری این ایام است، مقام معظم رهبری نیز بر فراموش نکردن چنین وقایعی به‌ویژه از سوی مدیران و مسئولان کشور بسیار تأکید دارند زیرا این ابتدایی‌ترین حق شهدا بر گردن آحاد مردم بوده که باید به شایستگی ادا شود.

اکرمی بیان کرد: باید بزرگداشت یاد و نام شهدا و عملیاتی کردن دیدگاه و روش شهدا در جامعه انجام شود، همچنین این کار باید امری همیشگی باشد زیرا جامعه همواره به انسان‌های ارزشمند نیازمند ابوده و سوم خرداد فرصتی برای پرداختن به چنین ارزش‌هایی است.

وی عنوان کرد: قبل از داشتن دستورالعمل اجرایی  برای سوم خرداد باید دستورالعملی وجدانی وجود داشته باشد، نباید برای گرامیداشت این روز از کسی دعوت شود بلکه هر انسان باوجدانی باید خود به فکر انجام فعالیتی برای زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره آن ایام، باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی ادامه داد: برهمین اساس باید با تمام توان در راستای گرامیداشت و جاودان‌سازی این حماسه در سراسر کشور و همچنین استان مرکزی تلاش شود.

اکرمی با اشاره به اهمیت عملیات بیت‌المقدس گفت: عملیات بیت‌المقدس نقطه عطف و یکی از بزرگترین و مهترین عملیات دوران دفاع مقدس بود که جریان جنگ را تغییر داد و باعث تقویت روحیه پیروزی در رزمندگان شد و این عملیات به سبب ویژگی‌هایی از جمله وحدت و تعاملی که بین نیروها بود، ایمان و اعتقاد قوی رزمندگان و رهبری حضرت امام خمینی منجر به پیروزی ملت ایران شد.

وی افزود: یکی از مهمترین اقدامات در راستای بزرگداشت حماسه سوم خرداد برگزاری یادمان شهدا است تا با انجام این کار یاد و خاطره رشادت‌های رزمندگان برای همیشه در اذهان مردم و بالاخص قشر جوان باقی بماند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی بر آشنایی هر چه بیشتر نسل جوان با فرهنگ دفاع مقدس و رشادت رزمندگان در طول هشت سال جنگ تحمیلی تاکید کرد و گفت: آشنایی با فرهنگ دفاع مقدس دسیسه دشمنان نظام را نقش بر آب می‌کند.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: