‍به گزارش  خبرگزاری برنااز لرستان؛ توکلی امروز ضمن تبریک روز جهانی کودک در مراسم افتتاحیه یک وعده غذای گرم در مناطق حاشیه ای ،اظهار کرد: سازمان بهزیستی به‌عنوان تنها متولی صدور مجوز مهدکودک و مهدکودک به‌عنوان مرکزی که مسئولیت مراقبت و فرایند یاددهی، یادگیری کودکان در ابعاد زیستی، روانی و اجتماعی را عهده‌دار است و با فراهم آوردن فرصت‌ها و تجارب متنوع برای یادگیری کودکان از سن ۶ ماه تا قبل از سن ورود به دبستان تحقق این امر را میسر می‌سازد.

اوافزود: در حال حاضر سازمان بهزیستی لرستان با تحت نظر داشتن ۳۵۶ مهدکودک که شامل ۹۱ مهد شهری، ۲۴۰ روستا مهد، ۱۹ مهد حاشیه‌ایی و محروم در مناطق آسیب‌خیز و ۶ آدینه مهد در ۶ شهرستان استان با حضور ۱۴ هزار و ۵۰۰ کودک و ۸۱۵ نیروی شاغل به این مهم پرداخته است.

مدیرکل بهزیستی لرستان تصریح کرد: در این مهدها علاوه بر محتوای آموزشی مصوب بهزیستی کشور آموزش‌هایی در قالب طرح‌های مختلف در حوزه ارتقاء سلامت جسمی و روانی همچون غربالگری اضطراب، سنجش بینایی چشم، مهارت‌های زندگی، مصون‌سازی در برابر اعتیاد(خانواده محور)، آشنایی با فرهنگ ترافیک و حقوق شهروندی، آشنایی با مفاهیم پیشگیری از حوادث و آتش‌سوزی، مهارت‌های حرکتی پایه، احترام به محیط‌زیست و حراست از آن، بهداشت دهان و دندان و... و. اجرا می‌شود.

توکلی خاطر نشان کرد: همچنین سازمان بهزیستی در مهدهای کودک روستایی و حاشیه‌ایی در قالب طرح یک وعده غذای گرم، روزانه با پرداخت ۳۷۴۰۰ ریال برای هر کودک به تعداد ۵۶۹۰ کودک و به مدت ۹۰ روز با جمع اعتبار ۱۹ میلیارد و ۱۵۲ میلیون و ۵۴۰ هزار در جهت پیشگیری از سوء تغذیه و غربالگری کودکان و شناسایی کودکان کم رشد و درمان ایشان با مداخلات کارشناسان معاونت بهداشتی علوم پزشکی ارائه خدمت می‌کند.

اوبا بیان اینکه در حال حاضر مهمترین دغدغه مهدهای کودک، ایجاد مراکز موازی با مهدهای کودک و گاها بدون مجوز که موجب تداخل در فعالیت مهدهای کودک می‌شوند،یادآورشد: تنها متولی صدور مجوز تأسیس مهدکودک سازمان بهزیستی است و تمام مهارت‌ها را اعم از بازی و سرگرمی و مهارت‌های زندگی و موضوعات مهم دیگر را در برمی‌گیرد و از سوی دیگر در صورت بروز هرگونه مشکل با داشتن بیمه مسئولیت و حوادث می‌تواند جوابگو باشند.

توکلی بیان کرد: مهدهای کودک در پنج سطح شهرستان، معاون امور اجتماعی، بازرسی، حراست و معاونت مشارکت‌های مردمی تحت نظارت سازمان بهزیستی قرار می‌گیرند لذا از مردم درخواست می‌شود به‌منظور نگهداری فرزندان خود به مهدهای کودک حتماً به مجوز قانونی و آرم سازمان بهزیستی بر روی تابلوهای این مراکز توجه کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: